czwartek, 9 maja 2024 20:00

Dobre wyniki naszych szkół. "Budowlanka" najlepsza w województwie!

Szkolny Związek Sportowy "Opolskie" podsumował współzawodnictwo sportowe szkół w województwie Opolskim za rok 2021/2022.

Rywalizacja podzielona jest na trzy kategorie: igrzyska dzieci, igrzyska młodzieży szkolnej oraz licealiada. Uczniowie przez cały rok biorą udział w rozgrywkach powiatowych i wojewódzkich, które są punktowane. Rywalizacja toczy się w 22 dyscyplinach, jak choćby: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, badminton, unihokej, szachy, biegi przełajowe czy dwa ognie.

W kategorii igrzyska dzieci wzięło udział 278 szkół z całego województwa. Zwyciężyła PSP nr 6 Brzeg, która zgromadziła 728 punktów. W pierwszej dziesiątce znalazły się dwie szkoły z Kędzierzyna-Koźla. Wysokie, piąte miejsce zajęła PSP nr 19 (631 pkt.), a tuż za nią na miejscu szóstym uplasowała się PSP nr 9 (604 pkt.).

W kategorii igrzyska młodzieży szkolnej wygrała SP nr 4 Namysłów (690 pkt.), a drugie miejsce zajęła PSP nr 12 z Kędzierzyna-Koźla (559 pkt.). Na siódmej pozycji uplasowała się PSP nr 19 (381 pkt.). Sklasyfikowano 258 placówek.

Natomiast kategorii licealiada pierwsze miejsce w województwie opolskim zajął Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu (702 pkt.). Pozostałe miejsca szkół ponadpodstawowych z Kędzierzyna-Koźla: 14. I LO, 19. II LO, 28. ZS nr 3, 30. ZSTiO, 52. ZSŻS.

Po raz pierwszy w historii Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich zajął 1 miejsce w klasyfikacji sportowej w województwie opolskim za rok szkolny 2021/2022. Należy zaznaczyć, iż w tym rankingu wzięło udział 81 szkół, również szkoły sportowe i klasy o poszerzonym programie z wybranych dyscyplin sportowych. Sukces ten został osiągnięty dzięki systematycznej pracy uczniów oraz owocnej współpracy nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 „Budowlanka” – informuje Zespół Szkół nr 1.