piątek, 10 maja 2024 05:03

Nie ma mocnych na Kevina. Zapaśnik z Kędzierzyna-Koźla wywalczył złoto

Do bogatej kolekcji medali wywalczonych na macie dołożył kolejny złoty krążek. Kevin Metel z Kędzierzyna-Koźla zwyciężył w Pucharze Polski Młodzieżowców. Zapaśnik UKS „Olimpijczyk” startuje w wadze do 77 kilogramów.
  • Źródło: Urząd miasta

Zawody rozegrane zostały w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie do rywalizacji przystąpiło 65 sportowców z 17 klubów z kraju oraz reprezentacje Danii i Ukrainy. Nasz zapaśnik nie miał sobie równych deklasując wszystkich swoich grupowych przeciwników przez tusz i przewagą punktową. Nie lada wyzwanie czekało na niego w finale, gdzie zmierzył się z brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów Michałem Puchalskim. Podopieczny trenera Bogusława Metela pewnie pokonał utytułowanego rywala stając na najwyższym stopniu podium.