piątek, 10 maja 2024 06:34

Beninca UKS Feniks klubowym mistrzem Polski młodzików

Drużyna młodzików z klubu Beninca UKS Feniks wywalczyła złoty medal w klubowych mistrzostwach Polski w badmintonie. W innych kategoriach wiekowych reprezentanci Kędzierzyna-Koźla znaleźli się tuż za podium.

Autor: Beninca UKS Feniks

32 zespoły wystąpiły w klubowych mistrzostwach Polski w badmintonie, które odbyły się w Białymstoku w dniach 9-11 grudnia. Rywalizowano w pięciu kategoriach wiekowych. Klub z Kędzierzyna-Koźla wystawił cztery zespoły.

Najlepiej spisali się młodzicy, którzy pomimo kłopotów zdrowotnych, wygrali trzy mecze w fazie grupowej z UKS-em Hubal Białystok 3:2, AZS-em WAT Warszawa 4:1 i UKS-em Korona Pabianice 4:1. Natomiast w wielkim finale pokonali UKS AB Kraków 3:2. Zwycięska drużyna grała w składzie: Krzysztof Łoboda, Olimpia Maślanka, Julia Mrozek, Mikołaj Saska, Zuzanna Wróbel i Maciej Zmarz.

W Białymstoku zagrali też nasi młodzicy młodsi i młodzieżowcy, którzy zajęli czwarte lokaty oraz juniorzy młodsi, sklasyfikowani na piątej pozycji.

Klub z Kędzierzyna-Koźla reprezentowali byli i obecni uczniowie klas mistrzostwa sportowego PSP nr 19.

Skład: Zuzanna Baran, Karol Budny, Wojciech Budny, Tomasz Cież, Tymoteusz Cybulski, Igor Jasek, Kacper Keller, Jakub Knihinicki, Filip Krzywicki, Stanisław Kucharczyk, Dominika Kwaśnik, Lena Maślanka, Przemysław Mikołajczyk, Bartosz Rozmanowski, Antoni Saska, Mikołaj Szymanowski, Julia Wójcik, Maja Wójcik, Maja Zmarz.