czwartek, 9 maja 2024 03:55

ZAKSA kontra Stal. Derby Opolszczyzny w hali "Azoty"

Pojedynek Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z PSG Stalą Nysa zakończy 20. kolejkę siatkarskiej PlusLigi. Derby Opolszczyzny w hali „Azoty” w poniedziałek 16 stycznia o godz. 20.30.

Derby Opolszczyzny elektryzują kibiców z Nysy i Kędzierzyna-Koźla, gdyż zespoły są blisko siebie w tabeli i dzieli je tylko sześć punktów. Przed rokiem było zupełnie inaczej. ZAKSA gromiła kolejnych rywali i zdominowała rozgrywki, a Stal zamykała stawkę i utrzymała się w PlusLidze tylko dzięki zwycięskim barażom z MKS-em Będzin.

W tym sezonie jest inaczej. Podopieczni trenera Daniela Plińskiego są czarnym koniem rozgrywek i zdaje się, że pewnym krokiem zmierzają do rundy play-off. Siatkarze z Nysy zajmują szóste miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 11 zwycięstw. Stal wygrała pięć ostatnich spotkań i tę dobrą passę zapewne chce kontynuować również w hali „Azoty”. Z kolei kędzierzynianie w tegorocznych meczach nie zachwycali. Choć w PlusLidze pokonali BBTS Bielsko-Biała, a w Lidze Mistrzów CEZ Karlovarsko, to ich dyspozycja pozostawiała wiele do życzenia.

Mistrzowie Polski będą jednak faworytami poniedziałkowego starcia. Ewentualne zwycięstwo pozwoli im zbliżyć się do czołowej trójki. Gospodarze chcą też zrewanżować się za wyjazdową porażkę z pierwszej rundy. Przypomnijmy, że 21 października Stal niespodziewanie rozbiła ZAKSĘ w trzech setach (25:21, 25:22, 25:20).

Dla kibiców siatkówki dzisiejszy mecz w hali przy ul. Mostowej będzie miał dodatkowy smaczek. W PlusLidze, po pięciu latach przerwy, znów zagra Bartosz Bednorz. Przyjmujący reprezentacji Polski niedawno zakończył rozgrywki ligi chińskiej i resztę sezonu spędzi w drużynie z Kędzierzyna-Koźla.

Transmisja z meczu w hali „Azoty” w Polsacie Sport od godz. 20.30.