Reklama
środa, 21 stycznia 2026 03:33
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA zagrają z Treflem Gdańsk

Trefl Gdańsk podejmie Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w meczu 21. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Mecz w hali Ergo Arena rozegrany zostanie 19 stycznia o godz. 17.30.
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA zagrają z Treflem Gdańsk

Kibice siatkówki zaledwie w poniedziałek 16 stycznia emocjonowali się derbami Opolszczyzny w hali „Azoty”, a już dziś mistrzowie Polski z Kędzierzyna-Koźla rozegrają kolejne spotkanie w PlusLidze.

Pojedynek Grupy Azoty ZAKSA z Treflem w Gdańsku rozpocznie 21. kolejkę, a do końca sezonu zasadniczego coraz bliżej. Obie drużyny najprawdopodobniej znajdą się w czołowej ósemce. Kędzierzynianie z 43. punktami na koncie zajmują czwarte miejsce w tabeli i tracą już tylko dwa oczka do trzeciej Warty Zawiercie i trzy punkty do Jastrzębskiego Węgla. Liderem jest Resovia Rzeszów, która zgromadziła 50 punktów. Goście nie mogą więc stracić punktów, jeśli myślą o dogonieniu czołówki. Z kolei Trefl plasuje się na szóstej pozycji. Ma 35 punktów, ale jeden zaległy mecz do rozegrania. Gospodarze liczą na zwycięstwo, które przybliży ich do gry w play-off.

Gdańszczanie w tym roku wygrali dwa mecze. Najpierw we własnej hali pokonali Skrę Bełchatów 3:1, a w poprzedniej kolejce ograli na wyjeździe Czarnych Radom 3:1. Zawodnikiem wyróżniającym się w tych spotkaniach był atakujący Bartłomiej Bołądź, który zdobył 24 i 19 punktów. Dzielnie wspierał go Mikołaj Sawicki, który dołożył 19 i 13 oczek. Podopieczni trenera Igora Juricića mogą też liczyć na doping wielu kibiców. Pomimo tego, że mecz rozgrywany jest w czwartek i o godz. 17.30, to na trybunach Ergo Areny może zasiąść ponad 4000 kibiców. Transmisja z tego niezwykle ciekawego pojedynku w Polsacie Sport.

Zestaw par 21. kolejki PlusLigi:

Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn
BBTS Bielsko-Biała - Indykpol AZS Olsztyn  
Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Enea Czarni Radom  
Aluron CMC Warta Zawiercie - LUK Lublin  
Barkom Każany Lwów - Cuprum Lubin
Projekt Warszawa -  PGE Skra Bełchatów  
Ślepsk Malow Suwałki  - GKS Katowice 
Jastrzębski Węgiel  - PSG Stal Nysa
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Kiedyś to było fajne życie. Bilety kupowało się w kiosku lub w punkcie kontroli czasu i się jechało łamańcem. A teraz arak na MZK na fejsie, tiktoku czy tiktakach? A młodzi jak zabawki zdalnie sterowane.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 20:29Źródło komentarza: Cyberatak na profil Facebook MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Konto prawdopodobnie zostało przejęteAutor komentarza: ZenobiaTreść komentarza: Chodzi katolka do kościoła klęka coś jęczy i stęka pod nosem a później gorzkie żale wylewa na psy... Co za hipokrytka i faryzeuszka.....Data dodania komentarza: 20.01.2026, 18:48Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: ZgredzikTreść komentarza: Ty też ciągle warczysz i powinieneś mieć kaganiec na mordzie bo zagrożenie szerzysz pajacu.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:31Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Proszę ciągle ci sami komentatorzy którym wszystko przeszkadza. To właśnie tacy są potencjalnymi trucicielami psów czy kotów. Nie nawidzą zwierząt ani ludzi. I tym policja się powinna zająć.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:21Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Jak zwykle władzunia chwali się co "chcemy" i na tym się kończy ich rola. Kasa rozwalana jest na bzdury a efektu co jest najważniejsze brak !. Czyli mieszania czynszowe czy przyciągnięcie inwestorów a zatem nowe atrakcyjne miejsca pracy.... To jest najważniejsze a nie ciągłe podwyższanie pensji nauczycielom czy budowanie ścieżek rowerowych albo inwestycji w sport. Z tego dochodu do budżetu miasteczka nie będzie...Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:15Źródło komentarza: Na co miasto Kędzierzyn-Koźle wyda 488 milionów złotych?Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: I co się dziwić ? Ilość mieszkańców tego upadającego miasteczka będzie się zmniejszać. Starzy umierają a młodzi wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy lub kontynuacji nauki. Nowosielska od lat siedzi i nic dobrego nie robi i nie zrobiła by to miasteczko kwitło. Brak nowych lokali mieszkalnych - czynszowych, brak nowych atrakcyjnych miejsc pracy a to podstawa egzystencji każdego miasta. Port Kozielski każdy widzi jaki jest i taki jest stosunek władz jaki ten port. Czas by pożegnać ta panią i rozliczyć za okres demontażu Kędzierzyna-Koźla.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:06Źródło komentarza: Nadal oscylujemy wokół 50 tysięcy mieszkańców, ale jest nas coraz mniej
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -8°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna