poniedziałek, 20 maja 2024 11:40

Dobre występy badmintonistów MMKS-u w Krakowie. ZDJĘCIA

Sześć medali wywalczyli młodzi reprezentanci MMKS-u Kędzierzyn-Koźle podczas otwartego Grand Prix Małopolski w badmintonie.

Źródło: MMKS

Pierwszego dnia rywalizacji w najstarszej kategorii wiekowej wystąpił Karol Krzych, który zdobył brązowy medal w deblu, grając w parze z Mateuszem Janickim z Zakopanego. Drugiego dnia turnieju wystąpili młodsi badmintoniści. W najmłodszej grupie U-9 wystąpił Paweł Mrozek, który zajął piąte miejsce, oraz Wiktor Kiebzak, który od września zrobił spore postępy i w Krakowie zdobył swój pierwszy medal w karierze, stając na najniższym stopniu podium.

Bardzo dobrze wypadły reprezentantki MMKS-u startujące w kategorii U-11. Złoty medal wywalczyła Weronika Gucwa, a brązowe krążki padły łupem Natalii Paras i Michaliny Falińskiej, dla której to również był pierwszy medal w karierze sportowej. Z kolei Milena Ziemkiewicz była piąta.

Wśród trzynastolatków rządził Kristoph Paczuła. Jego przewagę nad rywalami prezentowały wyniki. Dopiero w finale rozegrał pojedynek trzysetowy, ale w decydującej partii wygrał zdecydowanie. Kędzierzynianin sięgnął po złoto w tej i również w starszej kategorii wiekowej (U-15), nie dając większych szans rywalom. W grupie U-13 wystąpił jeszcze debiutant Mateusz Faliński, który na razie intensywnie się szkoli. Z kolei w U-15 zagrała Patrycja Wszołek, która sklasyfikowana została tuż za podium.

Wyjazd kędzierzyńskich badmintonistów na zawody był możliwy dzięki udziałowi sekcji w programie „Grupa Azoty START”.