Reklama
wtorek, 21 kwietnia 2026 22:56
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Marsz w obronie dobrego imienia Jana Pawła II w Kędzierzynie. ZDJĘCIA

Niska frekwencja na marszu w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu 2 kwietnia. Przy obelisku upamiętniającym papieża w parku Pojednania zgromadziło się kilkadziesiąt osób.
Marsz w obronie dobrego imienia Jana Pawła II w Kędzierzynie. ZDJĘCIA
Apel przy obelisku upamiętniającym Jana Pawła II

Do marszu w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II nawoływał poseł Janusz Kowalski podczas konferencji, którą zorganizował 18 marca przy pomniku papieża w parku Pojednania. Akcje środowisk prawicowych to odpowiedź na reportaż dziennikarza TVN24 pt. „Franciszkańska 3” poruszający temat skandali pedofilskich w Kościele. Od emisji filmu na początku marca trwa obrona dobrego imienia polskiego papieża. Pisaliśmy o tym tutaj:

W niedzielę 2 kwietnia pogoda nie rozpieszczała. Było zimno i siąpił deszcz. Tuż po godzinie dziesiątej, zaraz po mszy świętej w kędzierzyńskim kościele św. Mikołaja, wielu wiernych rozeszło się do domów, ale kilkadziesiąt osób przeszło do parku Pojednania. Niektórzy nieśli flagi „Solidarności” oraz w barwach narodowych. Pod pomnikiem Jana Pawła II zapalono znicze i złożono kwiaty, zmówiono też modlitwę i odśpiewano „Barkę” - ukochaną pieśń Karola Wojtyły.

- Zebraliśmy się tutaj, by bez względu na nasze poglądy polityczne i przekonania, stanąć w obronie wielkiego autorytetu św. Jana Pawła II - mówił Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski. - Wierzę w Polskę, wierzę w polski naród, wierzę w polskie wartości. Dziedzictwo św. Jana Pawła II obroni się samo, ale my musimy bronić się przed dzieleniem naszego społeczeństwa. Dziś trwa atak na nasze wartości, na świat i Boga, w którego wierzymy. Jesteśmy dziś razem, aby wyrazić solidarność i oddać szacunek nie tylko papieżowi, ale również naszym wartościom i polskiej wspólnocie narodowej. Żebyśmy byli zawsze razem. Nie dajmy się podzielić. Możemy się różnić poglądami, możemy mieć inne wrażliwości, ale jako wspólnota nigdy nie dajmy się podzielić.

Odezwę w obronie św. Jana Pawła II odczytał Grzegorz Niemiec-Sobczak z Polskiego Stowarzyszenia Patriotyczno-Narodowego „Wolność” z Kędzierzyna-Koźla.

Przypomnijmy, że 30 marca Rada Miasta Kędzierzyn-Koźle nie przyjęła oświadczenia dotyczącego obrony dobrego imienia papieża Jana Pawła II. Projekt uchwały złożyli radni Prawa i Sprawiedliwości, ale koalicja rządząca w mieście zdjęła go z porządku obrad. Pisaliśmy o tym tutaj:



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ola 04.04.2023 06:34
Dlaczego go bronicie ? Fakty są faktami , nie możecie ich wypierać bo nie wam nie pasuja

Mongoł 03.04.2023 18:04
Tłumów nie było . Kowalski robił za dziesięciu.

apuus 03.04.2023 01:20
Czemu bp Wojtyły nie bronicie?

Kk 02.04.2023 19:50
Czy Panią Prezydent to nie drażniło…na marszu kobiet z błyskawicą szła jak przywódca.

pogańskich świąt 02.04.2023 19:11
XXI wiek...kraj UE ...niby cywilizowany ...a jednak żenada ..

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MałgosiaTreść komentarza: Moja babka pięknie godała po staropolsku ale i po niemiecku ,po śląsku,myśla ,że tu na Śląsku nic niy dziwne i tak do dziś ,ważne by pielegnowaćData dodania komentarza: 21.04.2026, 21:57Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Mo to ty durniu dla zlośliwości się podszywasz ?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 21:53Źródło komentarza: Przyjechali zobaczyć, jak robi to Kędzierzyn-Koźle. Miasto wzorem rewitalizacji. ZDJĘCIAAutor komentarza: MałgosiaTreść komentarza: Psinco prowda co piszesz ,powstańcze rodziny kochajom Śląsk i tu som ,Wiela z nich znom osobiscieData dodania komentarza: 21.04.2026, 21:51Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Oto pisowskie mendy lub menda; Ewa z Koźla, cwaniaczku, Monika Ania, Ewa, żenada, Magda Radomska... itd. Boli was prawda... Dlatego czekam co tym razem napiszecie lub napiszesz anty Polska mendo pod mym komentarzem ? Ukazując tym samym swe opętanie i obłąkanie pisowskie ? Wy nie jesteście Polakami ....Data dodania komentarza: 21.04.2026, 21:48Źródło komentarza: Przemysław Czarnek w Kędzierzynie-Koźlu. Mówił o migracji, bezpieczeństwie i służbie zdrowia. ZDJĘCIAAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Nie podszywaj się matoleData dodania komentarza: 21.04.2026, 21:39Źródło komentarza: Przemysław Czarnek w Kędzierzynie-Koźlu. Mówił o migracji, bezpieczeństwie i służbie zdrowia. ZDJĘCIAAutor komentarza: xTreść komentarza: ty nienormalny jesteś?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 18:23Źródło komentarza: Potężny pożar budynków w Grzędzinie. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie, ewakuowano mieszkańców
pochmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna