czwartek, 9 maja 2024 15:44

Drugie zwycięstwo siatkarzy ZAKSY w Rzeszowie. Finał już blisko!

Asseco Resovia Rzeszów przegrała z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (21:25, 25:27, 25:18, 18:25) w drugim meczu półfinałowym PlusLigi. Tytuł MVP otrzymał Bartosz Bednorz. Trzeci pojedynek odbędzie się w hali „Azoty” 26 kwietnia o godz. 17.30. Gra się do trzech zwycięstw.
Bartosz Bednorz rozegrał dwa świetne mecze

Drugie spotkanie półfinałowe bardzo dobrze rozpoczęli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla. Seria bloków i świetnych zagrywek spowodowały, że szybko odskoczyli (5:0, 12:6). Goście imponowali spokojem i perfekcyjnym wykonaniem swoich akcji. Zawodnicy z Rzeszowa nie potrafili zatrzymać rywali. Po kontrach Bartosza Bednorza i Łukasza Kaczmarka było już 24:17. Wtedy wszystko na jedną kartę postawił Maciej Muzaj i posłał kilka potężnych serwisów (24:21). Jego serię przerwał w końcu atak Łukasza Kaczmarka.

Zdecydowanie ciekawiej było w drugiej partii. Gospodarze zaczęli grać lepiej i na początku uzyskali niewielką przewagę (5:3, 8:5, 14:11). Kędzierzynianie grali cierpliwie, dołożyli skuteczne bloki i odrobili straty. Kiedy kontrę wykorzystał Łukasza Kaczmarek, a Dmytro Paszycki uderzył z piłki przechodzącej, to ZAKSA prowadziła dwoma punktami (21:19). Resovia walczyła i doprowadziła do remisu, a po asie serwisowym Klemena Cebulja miała pierwszego setbola (24:23). Mistrzowie Polski wytrzymali końcówkę. Przy stanie 25:25 Bartosz Bednorz zablokował Macieja Muzaja, a zwycięski punkt bezpośrednio z pola zagrywki zdobył Aleksander Śliwka.

W trzecim secie mistrzowie Polski wyraźnie spuścili z tonu. Stracili skuteczność w ataku, a ich zagrywka nie stanowiła już byt wielkiego zagrożenia. Wykorzystali to gracze z Rzeszowa, którzy w jednym ustawieniu odskoczyli na 11:4. Przewaga gospodarzy była spora (15:8, 22:13) i trener Tuomas Sammelvuo dokonał kilku zmian. Asy serwisowe Łukasza Kaczmarka i Bartosza Bednorza w końcówce nieco zmniejszyły rozmiary porażki naszej drużyny.

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla wrócili do lepszej gry po zmianie stron. Teraz to oni szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (9:5). Gospodarze walczyli, żeby pozostać w meczu, ale przeciwnik nie pozwalał im rozwinąć skrzydeł. Nawet, kiedy Resovia zbliżyła się na punkt (18:19), to po chwili Bartosz Bednorz posłał cztery asy serwisowe i po 131 minutach gry ZAKSA odniosła drugie zwycięstwo w Rzeszowie.

Trzeci mecz półfinałowy odbędzie się w kędzierzyńskiej hali "Azoty" w środę 26 kwietnia o godz.17.30. Gra się do trzech zwycięstw.

Resovia: Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj (8), Torey DeFalco (19), Jakub Kochanowski (9), Jan Kozamernik (8), Maciej Muzaj (19), Paweł Zatorski oraz Jakub Bucki (2), Mauricio Borges (1), Michał Kędzierski, Bartłomiej Mordyl (1), Michał Potera

ZAKSA: Aleksander Śliwka (9), Łukasz Kaczmarek (16), Marcin Janusz (2), David Smith (7), Bartosz Bednorz (29), Dmytro Paszycki (10), Erik Shoji oraz Bartłomiej Kluth, Wojciech Żaliński (1), Przemysław Stępień