Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 12:28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dobiegły końca VI Targi Książki nad Odrą w Kędzierzynie-Koźlu. ZDJĘCIA

Wielkie święto miłośników literatury gościło w Kędzierzynie-Koźlu przez cały wtorek (6 czerwca), a rozpoczęto je przed południem na kozielskim rynku.
  • Źródło: MBP
Dobiegły końca VI Targi Książki nad Odrą w Kędzierzynie-Koźlu. ZDJĘCIA

Podczas tegorocznych targów, które zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu odbywały się spotkania autorskie oraz warsztaty, a pod wielkim namiotem na płycie rynku można było zakupić książki. Gośćmi podczas VI Targów Książki nad Odrą byli znani i lubiani pisarze oraz osobowości telewizyjne, w tym: Edyta i Robert Zarębscy, Grażyna Bąkiewicz, Urbex History, Magdalena Krauze, Małgorzata Starosta, Marek Gaworski, Radosław Gajda czy prof. Stanisław Nicieja.

Podczas rejsów statkiem po Odrze (akcja pn. Płynne Czytanie) aktor Artur Pontek, czytał "Śluby panieńskie" Aleksandra Fredry, celebrując w ten sposób Patrona Roku 2023.

Przygotowano także wiele atrakcji, między innymi animacje dla dzieci oraz warsztaty muzealne prowadzone przez Muzeum Ziemi Kozielskiej.

Na sam finał kędzierzyńsko-kozielskiego święta literatury zrobiło się bardzo gorąco! Spektakl Teatru Ognia w wykonaniu Phoenix Poi Group podgrzał atmosferę wieczoru i widowiskowo zakończył doroczne Targi Książki nad Odrą.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: omzrik juz jedzie Treść komentarza: Afroamerykańską rasisto :D Data dodania komentarza: 6.06.2026, 05:27 Źródło komentarza: Czarna pszczoła uchwycona na kozielskich ogródkach działkowych. ZDJĘCIA Autor komentarza: Kpina DM 2026 Treść komentarza: Mam nadzieję że ten syf na parkingach sklepów prywatnych,chodnikach, parkach itd będzie posprzątany przez organizatorów tego wydarzenia. Aleję Jana Pawła pewnie wypicuja a reszta głęboko gdzieś jak co roku, nie potraficie posprzątać wszystkiego w okolicy, to wasza impreza i wasz problem a nie nas lokalnych przedsiębiorców. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 00:36 Źródło komentarza: Dni Kędzierzyna-Koźla rozpoczęte. Orkiestra Żeglugi „przegoniła” deszczowe chmury. ZDJĘCIA Autor komentarza: Mateusz Treść komentarza: W chrześcijaństwie joga bywa uznawana za grzech lub zagrożenie duchowe z powodu jej korzeni w religiach Wschodu. Kościół katolicki zwraca uwagę na to, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale system filozoficzno-religijny prowadzący do panteizmu i bałwochwalstwa (sprzeczne z I przykazaniem) oraz próbę osiągnięcia zbawienia własną mocą. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:43 Źródło komentarza: Zbliża się Międzynarodowy Dzień Jogi na Dębowej Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Tak ciekawe ile pójdzie rzeczywiście na deklarowany sprzęt medyczny a ile na te ryczące maszyny ? Bo nie ma tu tak na prawdę rozliczenia finansowego jak jest w opluwanym przez wielu durnych Polaków WOŚPie. Tam przynajmniej nie ukrywają wydatków .... i nie na założyciela jak kanalie hejtują. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:13 Źródło komentarza: Lamborghini, Ferrari i McLaren przyjadą na kozielski Rynek. W niedzielę wielkie motoryzacyjne show Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Co wy tacy malkontenci ? Przecież trzeba dać im zarobić na przyszłe artystyczne emerytury by przed komisją Tuska nie musieli błaznować w celu przyznania czy nie emerytury. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:04 Źródło komentarza: Program Dni Kędzierzyna-Koźla 2026. Gwiazdami Roxie, Liber i Mezo oraz Fisz Emade Tworzywo Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ćwiczcie, ćwiczcie bo mięso armatnie jest potrzebne.... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:58 Źródło komentarza: Poligon zamiast szkolnych ławek. Tak ćwiczyli kadeci z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama