poniedziałek, 20 maja 2024 08:08

Tadeusz Rojewski i Henryk Szymura z medalami mistrzostw Polski

Pięć medali zdobyli reprezentanci Kędzierzyna-Koźla w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce masters, które odbyły się w Łodzi.
Henryk Szymura (z lewej) i Tadeusz Rojewski

Kilkuset sportowców-weteranów rywalizowało na stadionie łódzkiego AZS-u w dniach 26-27 sierpnia. W tym gronie nie mogło zabraknąć naszych mistrzów w kategoriach masters: Henryka Szymury i Tadeusza Rojewskiego. Jak podali organizatorzy zawodów padło w nich 18 rekordów Polski, a także ustanowiono 48 rekordów mistrzostw kraju masters.

Mastersi startowali praktycznie we wszystkich konkurencjach stadionowych, poczynając od sprintów, biegów płotkarskich, przez biegi średnie do biegów z przeszkodami i biegów długich oraz wszystkich konkurencji technicznych. Nie brakowało uczestników w kategoriach wiekowych 85 plus, a nawet 90 plus.

Tadeusz Rojewski rywalizował w kategorii M 75 i zdobył aż cztery medale. Mistrzem Polski został w biegu na 1500 metrów, gdzie uzyskał czas 6 minut 40 sekund i 12 setnych. W pozostałych swoich startach zdobył srebrne krążki w biegach na: 200 metrów – czas 36,53, 400 metrów – czas 1.21,44 oraz 800 metrów – czas 3.12,05.

Henryk Szymura startował w kategorii wiekowej M 70 i zdobył srebrny medal w biegu na 80 metrów prze płotki. Zawodnik z Kędzierzyna-Koźla był głównym kandydatem do złota i wyraźnie prowadził, jednak pechowe uderzenie w ósmy płotek wybiło go z rytmu, spowodowało lekki uraz i pozbawiło szansy na tytuł mistrzowski.

- Chcieliśmy podziękować prezydentowi miasta, pani Sabinie Nowosielska oraz paniom z biura informacji i promocji urzędu miasta, za pomoc i wsparcie. Dzięki temu mogliśmy wziąć udział i uczestniczyć w największych wydarzeniach sportowych jakimi były w tym roku: 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu, 32. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu oraz 33. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Łodzi - informuje Tadeusz Rojewski.