piątek, 5 grudnia 2025 10:09
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nowi duchowni w parafii w Polskiej Cerekwi. ZDJĘCIA

Pod koniec sierpnia, po niemal 23 latach posługi duszpasterskiej w parafii w Polskiej Cerekwi, proboszcz ks. ksiądz Jerzy Trinczek przeszedł na emeryturę. Zakończenie jednej kapłańskiej ery otwiera nowy rozdział w życiu tej parafii, ponieważ na miejsce księdza Jerzego przybyli Księża Chrystusowcy.
Nowi duchowni w parafii w Polskiej Cerekwi. ZDJĘCIA
Od lewej: dziekan dekanatu Łany ks. Bernarda Mocia, proboszcz parafii w Polskiej Cerekwi ks. Marek Nikiel (SChr), wikariusz generalny Księży Chrystusowców ks. Bogusław Burgat (SChr) oraz ks. Rafał Rusin, proboszcz parafii w Grzędzinie

Autor: parafia Polska Cerekiew/Facebook

Nowym proboszczem parafii w Polskiej Cerekwi został mianowany ks. Marek Nikiel (SChr). Jego pomocnikiem jest ks. Dariusz Pazdan (SChr). Trzeciego września w kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza święta, podczas której ks. Marek Nikiel (SChr) został oficjalnie wprowadzony na urząd proboszcza.

Ceremonia odbyła się w obecności licznych wiernych, księży całego dekanatu, dziekana dekanatu Łany - ks. Bernarda Moci oraz wikariusza generalnego Księży Chrystusowców ks. Bogusława Burgata (SChr).

W homilii wygłoszonej przez ks. Burgata podkreślono znaczenie współpracy w życiu parafialnym. Wyznaczono również potrzebę modlitwy w intencji nowego proboszcza oraz ks. Dariusza Pazdana, który będzie jego pomocnikiem.

Ksiądz proboszcz wyraził swoją wdzięczność wobec wszystkich zaangażowanych w przygotowanie uroczystości, od służby liturgicznej, przez radę parafialną i ekonomiczną, po organistkę, fotografów i samych parafian.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Pan Maruda, niszczyciel dobrej zabawyTreść komentarza: Czekamy na opinię eksperta, Koźlanina. Co Pan sądzi o tej inwestycji?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:57Źródło komentarza: Zmiany na placu zabaw przy ul. Filtrowej. Maluchy mogą już testować nowe urządzeniaAutor komentarza: J GTreść komentarza: Być dentysta to złoty interes chyba ceny usług dentystycznych są przeszacowane i to gruboData dodania komentarza: 5.12.2025, 08:41Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: LutekTreść komentarza: Wszystko się zmienia, a jednak nic się nie zmienia. Jak po 17:00 na ulicach było pusto, tak jest nadal. Co z tym miastem jest nie tak?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:23Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Zacznijmy od tego że to ma na celu pokazać osoba które interesują się mundurem co to jest i przy okazji dobrze się bawić. Przynajmniej ja tak rozumiem, a że tobie coś się odkleiło i komentujesz to jakimś fermentem to gratulację. Farmazon roku!!!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 06:14Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: LulekTreść komentarza: Kiedys miasto banków teraz klinik . Jakas miazgaData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:25Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: JasnowidzTreść komentarza: Słuszna i uzasadniona decyzja. Może dzięki tym urządzeniom znikną czarne pasy na jezdni - ślady gwałtownego hamowania tuż przed przejściem dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. O zgrozo - większość śladów należy do ciężarówek. Czy rozsądek w głowach " mistrzów kierowcy " weźmie górę...?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:11Źródło komentarza: Uśmiech za przepisową jazdę. Trzy nowe mierniki prędkości w mieście
Reklama
Reklama
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama