Reklama
sobota, 13 grudnia 2025 16:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Grupa Azoty ZAK SA przyznała stypendia uczniom

Grupa Azoty ZAK S.A. kolejny raz doceniła uczniów klas chemicznych Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach. 16 najzdolniejszych młodych ludzi otrzymało stypendia, a szkoła prezent do laboratorium.
Grupa Azoty ZAK SA przyznała stypendia uczniom

Wydarzenie połączone było ze ślubowaniem klas pierwszych, a że jest podwójny rocznik, aula szkoły wypełniona była po brzegi. W uroczystości udział wzięli m.in. kierownik wydziały oświaty w starostwie powiatowym Aurelia Stępień, czy przewodniczący rady nadzorczej Grupy Azoty ZAK Bogdan Tomaszek, który wspólnie z wicedyrektor ZS nr 3 Beatą Lipok wręczali stypendia.

- Z roku na rok chcemy przydzielać coraz więcej takich stypendiów, bo jesteśmy konkretnie zainteresowani młodymi ludźmi, którzy już po ukończeniu technikum, czy szkoły zawodowej mają dobre przygotowanie. I dlatego nam zależy, żeby takich już przygotowanych absolwentów mieć jako potencjalnych pracowników. Pracuje u nas około 1600 osób i trzeba przyjąć, że średnio kilkadziesiąt, do stu osób odchodzi z firmy, a trzeba jakoś zasilać kadrę - powiedział Bogdan Tomaszek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Azoty ZAK.

Grupa Azoty ZAK w tym roku uruchomiła program szkoleniowy dla swoich pracowników zajmujących się badaniami i rozwojem, dzięki któremu kilkanaście osób będzie mogło uzyskać tytuł doktora. W planach jest też program na studia pierwszego i drugiego stopnia.

Stypendia otrzymali:
- Magdalena Giryn, Wiktoria Janysek, Anna Niederfeld i Michał Rabiej z klasy 2.

- Wiktoria Cal, Kacper Gall, Tomasz Niederfeld, Melania Tomeczek i Piotr Wanat z klasy 3.

- Julia Czarnecka, Klaudia Kołodziej, Jakub Kotyrba, Paweł Kubica-Cypek, Julia Kurpińska, Damian Ostrowski oraz Marta Wielgan z klasy 4.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Mieszaniec KKTreść komentarza: Kiedyś można było się zapijać w jednej z wielu spelun, gdzie latały nad zachlanymi, parującymi łbami kufle. Teraz nuda, chlanie odbywa się w domowym zaciszu. Nie ma już tej wspaniałej kultury żebrania, kierowników pod marketami prawie nie ma, picia za wyżebrane. Coraz więcej mężczyzn nie pije i przechodzi na 0%. Życie singla jest super, nikt nie ogranicza, nie zatruwa tygodniami życia, można zmienić pracę, miejsce zamieszkania, kraj, poznać nowe miejsca, ludzi. Ale to musi być dobre !Data dodania komentarza: 13.12.2025, 15:14Źródło komentarza: Męski Krąg Masculinum w Kędzierzynie-Koźlu – pierwsze spotkanie za namiAutor komentarza: Ojciec musiTreść komentarza: się jeszcze odnaleźć w nowej roli, tak to odczytuję ze zdjęć, ale poradzi sobie. Córeczka tatusia wiadomo !!!Data dodania komentarza: 13.12.2025, 15:07Źródło komentarza: Stracili nadzieję na dziecko, ale wtedy wydarzyło się coś pięknegoAutor komentarza: Pies baskerdojlaTreść komentarza: Impreza musiała być pasjonująca. Widzowie wgapieni w ekrany swoich telefonów, pewnie każdy oglądał na yt inny standupData dodania komentarza: 13.12.2025, 13:19Źródło komentarza: Salwy śmiechu w Klubie Kameleon. Pałubski kończy 2025 rok w Kędzierzynie-Koźlu. ZDJĘCIAAutor komentarza: Prezent pod choinkę.Treść komentarza: Kochana redakcjo. Proszę o kolejny artykuł o jakiejś budowie. To fascynujący temat. Wielu z czytelników którzy widzą inne wykopane dziury na terenie miasta, będzie mogło spać spokojniej.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 10:23Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: Temat do dyskusji.Treść komentarza: Wiedzę że tekst źrodłowy z Grupy Azoty ale jak spojrzeć na to z innej perspektywy, to może. Grupa "głupoty". Na zdjęciu brakuje tylko kocyka i odpoczywających na łonie natury ubranych na zielono turystów zza wschodniej granicy. I mapki ze wskazaniem miejsc łatwego dostępu na teren. Może czas towarzystwo odłowić - przenieść, załatać dziury, żeby więcej nie wracało i nie stwarzało zagrożenia dla bezpieczeństwa tych ciężko pracujących nocami co wiozą próbki do analizy i nie grzeją czterech liter w "Pentagonie"?Data dodania komentarza: 13.12.2025, 10:05Źródło komentarza: Dzika zwierzyna chętnie odwiedza teren Zakładów Azotowych Kędzierzyn. ZDJĘCIAAutor komentarza: Wyzwoliciel od Staropanieństwa z kkTreść komentarza: Mam wrażenie że coraz więcej jest różnego rodzaju singli i singielek w mieście możliwości. Nie ma co robić i dokąd pójść. Dla nieszcżeśników i nieszczęśniczek po przejściach to katastrofa i deprecha. Miasto starych ludzi patologi i mniejszości ciemno narodowej z indi. Takie miejsce depresyjne to i wygłupoać się trzeba bo nie ma innych możliwości. Można mieć psa lub kota i jemu poświęcić życie. Przerażające.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 02:54Źródło komentarza: Męski Krąg Masculinum w Kędzierzynie-Koźlu – pierwsze spotkanie za nami
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna