środa, 22 lipca 2026 02:37
Reklama
Reklama
Reklama

Start drogi artystycznej. Wystawa Aleksandra Nowackiego

Aleksander Nowacki to 28-letni twórca z Kędzierzyna-Koźla. Debiutuje wystawą malarską pod tytułem „Esprit - początek”, którą można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Start drogi artystycznej. Wystawa Aleksandra Nowackiego
Autoportret Olka Nowackiego prezentowany na wystawie

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna

Wystawę w filii numer 5 MBP przy ul. Damrota w Kędzierzynie-Koźlu można oglądać do końca października. Zobaczymy na niej zarówno prace wykonane ołówkiem, jak i farbami akrylowymi, a sama w sobie tematyka obejmie szereg interesujących twórcę aspektów, m.in. pejzaże czy portrety ludzi i zwierząt.

Choć to rzeczywiście pierwszy raz, odkąd Aleksander pokazuje swoje prace szerszemu gronu – rysunek i malarstwo fascynują go od dziecka, a inspirację czerpie zarówno z popkultury, jak i kultury wysokiej. Kędzierzynianin od niedawna prowadzi autorskie konto na Instagramie (@studio_olek), na którym regularnie zamieszcza nie tylko prace malarskie czy rysunkowe, ale także fotografię oraz grafikę cyfrową, nierzadko nawiązującą do postaci i scen filmowych.

- Mogę zdradzić, że moja wystawa to także nawiązanie do wybitnych postaci ze świata malarstwa, które osobiście inspirują mnie do rozwoju artystycznego - mówi Aleksander Nowacki. - Cieszę się, że moją pierwszą wystawę mogę otworzyć w miejscu, do którego chętnie uczęszczałem w szkole podstawowej i gimnazjum, a więc w filii biblioteki nr 5. Dzięki różnorodności  – zarówno przedstawionych technik, jak i tematów prac  – wierzę, że każdy z nas może z niej czerpać coś dla siebie.

Aleksander chce rozwijać swoją pasję. Nie wyklucza przy tym zorganizowania kolejnych wystaw, nie tylko na terenie naszego miasta. Do jakiego odbiorcy jest skierowana wystawa Olka? Przede wszystkim do osób, które podobnie jak on interesują się sztuką i znajdują w niej swego rodzaju odskocznię.

- Nie ukrywam, że całe przedsięwzięcie związane z zaprezentowaniem mojej twórczości szerszej publiczności było dla mnie niezwykle spontaniczne - opowiada artysta. - Wszystkie obrazy i rysunki, dostępne na wystawie w bibliotece, zostały stworzone na jej potrzeby, a praca nad nimi sprawiła mi nie lada przyjemność! Myślę, że tytuł wystawy „Esprit - początek” nie jest przypadkowy, ponieważ rzeczywiście może stanowić swego rodzaju nowy start artystycznej drogi, która od lat trwała w moim domowym zaciszu.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ślonski synek Treść komentarza: jak cie karlusie połli ziymia pod fuzeklami to bier rajzetasza i smiatej kajś przilołz zołrazo niewdzyncznoł, nie szanujesz co tu było nie oczekuj szacunku Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:55 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Bo mamy polityków głupich i tępych, to oni decydują, a nie tacy jak jak. Ty mimo wszystko nie zaliczasz się do tych drugich. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:51 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie Autor komentarza: Yuras Treść komentarza: Cudowny człowiek ,ulubiony profesor,pięknie skrzypił na skrzypkach ... Data dodania komentarza: 21.07.2026, 19:56 Źródło komentarza: Nie żyje Jerzy Siodlaczek. Wieloletni nauczyciel II LO w Kędzierzynie-Koźlu Autor komentarza: tw Treść komentarza: Kolekcja wróciła do ojczyzny co komu do domu jak nie jego dom redakcjo Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:32 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ilu na jak długo oraz na jakich warunkach zostali przyjęci owi pracownicy? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:27 Źródło komentarza: Rośnie zatrudnienie w Eko-Oknach w Kędzierzynie-Koźlu. Firma poszukuje kolejnych pracowników Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Czemu nie jest budowany zbiorniki p-poż ,retencyjny w Kotlarni. Czemu także nie wykorzystują zbiornika Dziergowice ? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:26 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama