czwartek, 9 maja 2024 05:50

Młodzi adepci Akademii Piłkarskiej Chemik na meczach Rakowa. ZDJĘCIA

Młodzi adepci Akademii Piłkarskiej Chemika Kędzierzyn-Koźle, pod patronatem Grupy Azoty ZAK SA, gościli na meczach Ligi Europy i PKO BP Ekstraklasy.
  • Źródło: TS Chemik

Najpierw, 26 października podczas meczu fazy grupowej Ligi Europy, mistrzów Polski wspierali młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Chemik oraz rodzice i kibice klubu z Kędzierzyna-Koźla. Raków w trzeciej kolejce grupy D zmierzył się ze Sportingiem Lizbona i zremisował 1:1. To pierwszy punkt wywalczony przez drużynę z Częstochowy w tych rozgrywkach.

Natomiast trzy dni później grupa młodych piłkarzy Chemika wyprowadzała na murawę zawodników Rakowa i Widzewa Łódź w meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

- To było dla nich niezwykłe przeżycie. Niektórzy z naszych młodych zawodników po raz pierwszy gościli na meczu piłkarskiej ekstraklasy, ale zapewne nie ostatni - informuje Piotr Niewadzisz, prezes Towarzystwa Sportowego Chemik Kędzierzyn-Koźle.

Warto dodać, że pojedynek zakończył się remisem, a bramki zdobyli: Mateusz Żyro w 3. minucie dla Widzewa, a Jean Carlos Silva w 66. minucie dla gospodarzy.