poniedziałek, 20 maja 2024 09:43

Ścigali się na medal

Najważniejsza wojewódzka impreza pływacka sezonu zimowego kończącego się roku odbyła się w Kędzierzynie-Koźlu 8 i 9 grudnia. W dwudniowych mistrzostwach okręgu reprezentanci naszego MMKS-u zdobyli 29 medali.

Autor: MMKS

W zimowych mistrzostwach okręgu opolskiego, pod patronatem prezydenta Kędzierzyna-Koźla, wystartowało 128 zawodników z dziewięciu klubów w województwie oraz goście z czeskiej miejscowości Frydek Mistek. Rozegrano 34 konkurencje indywidualne oraz cztery wyścigi sztafetowe. Rozdano 150 medali i dyplomów oraz przyznano 14 nagród indywidualnych.

Zawodnicy MMKS-u zaprezentowali się bardzo dobrze i łącznie wywalczyli 29 krążków, w tym dziesięć złotych, co dało im drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zwyciężył MOS Opole (41 medali, w tym 13 złotych), a trzecią lokatę uzyskał ubiegłoroczny tryumfator imprezy - DOKiS Vega Dobrodzień (24 medale, w tym dziewięć złotych).

Z naszych reprezentantów po trzy złote krążki zdobyli: Maciej Matyjasek, Wiktora Smętek i Anna Kempa, a raz na najwyższym stopniu podium stanął Jarema Stańczyk.

Srebro wywalczyli: Kamil Gohla, Maciej Leszczyński, Wojciech Moryl, Jarema Stańczyk, Jagoda Muszyńska, Anna Kempa, Paulina Budzińska i Wiktora Smętek.

Z kolei trzecie miejsce w swoich wyścigach zajęli: Wojciech Moryl, Maciej Matyjasek, Kamil Gohla, Paulina Budzińska i Aleksandra Smyczek, a także sztafety męskie 4 x 50 m stylem dowolnym i zmiennym.

Dodatkowo wśród najlepszych zawodników imprezy znaleźli się następujący reprezentanci MMKS-u: Szymon Skrzypiec (kategoria 11 lat), Maciej Leszczyński (kategoria 12-13 lat) oraz Anna Kempa (kategoria 17-18 lat).

- Powyższe tytuły świadczą o bardzo wysokiej dyspozycji naszych zawodników i pokazują, że praca trenerów MMKS-u jest bardzo dobra. Zawody stały organizacyjnie na bardzo wysokim poziomie, co często powtarzali zawodnicy i trenerzy. Duża liczba upominków ufundowanych m.in. przez urząd miasta i starostwo powiatowe dodatkowo motywowała zawodników do szybkiego pływania – relacjonuje Bronisław Kisielewski, kierownik sekcji pływania MMKS-u.