Reklama
piątek, 30 stycznia 2026 00:16
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W minionym roku strażacy interweniowali ponad 12 tysięcy razy!

W 2023 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej w województwie opolskim interweniowały w 12 176 zdarzeniach z czego 2441 stanowiły pożary, 8683 miejscowe zagrożenia, a 1052 fałszywe alarmy. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach: nyskim - 1800, brzeskim - 1371, mieście Opolu - 1414, opolskim - 1325, kędzierzyńsko-kozielskim - 1142.
  • Źródło: KW PSP w Opolu
W minionym roku strażacy interweniowali ponad 12 tysięcy razy!

We wszystkich zdarzeniach brało udział 15331 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 10 286 zastępów ochotniczych straży pożarnych.

W działaniach uczestniczyło 54 537 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy PSP oraz 52 771 druhen i druhów jednostek OSP.

Łącznie w zdarzeniach poszkodowanych zostało 1187 osób (w tym 102 dzieci). Odnotowano 324 ofiary śmiertelne (w tym 2 dzieci). 

W samych pożarach poszkodowanych zostało 61 osób (5 dzieci) a śmierć poniosło 13 osób. W miejscowych zagrożeniach poszkodowanych zostało 1126 osób (97 dzieci), a śmierć poniosło 311 osób (2 dzieci).

Średni czas dojazdu jednostek do zdarzenia to 2 minuty i 2 sekundy a średni czas interwencji wynosił w 2023 roku 61 minut i 57 sekund. Średnio 2,65 kilometra pokonał pierwszy na miejsce przybyły zastęp PSP lub OSP.

Ilość zdarzeń w rejonie działań:

 Komenda Miejska PSP w Opolu - 2739 interwencji,

 Komenda Powiatowa PSP w Nysie - 1800 interwencji,

 Komenda Powiatowa PSP  w Brzegu - 1371 interwencji,

 Komenda Powiatowa PSP w Kędzierzynie-Koźlu - 1142 interwencje,

 Komenda Powiatowa PSP w Strzelcach Opolskich - 932 interwencje,

 Komenda Powiatowa PSP w Kluczborku - 861 interwencji,

 Komenda Powiatowa PSP w Krapkowicach - 861 interwencji,

 Komenda Powiatowa PSP w Namysłowie - 670 interwencji,

 Komenda Powiatowa PSP w Oleśnie - 618 interwencji,

 Komenda Powiatowa PSP w Prudniku - 592 interwencje,

 Komenda Powiatowa PSP w Głubczycach - 590 interwencji.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KasiaTreść komentarza: To niech się wykupi od śmierci, diabeł niech pomoże on już tak przy jej łóżku ogonem trzepieData dodania komentarza: 29.01.2026, 21:49Źródło komentarza: Kobieta chce przekazać 2,5 mln euro. Tajemnicza wiadomość od Eleny Pavlos z Grecji krąży w sieciAutor komentarza: MTreść komentarza: Telefonu nikt nie odbiera. Niezły kit. Tylko kasę pewnie wzięliData dodania komentarza: 29.01.2026, 18:30Źródło komentarza: Jeździeckie warsztaty zimowe w siodle 2026. Udział jest bezpłatny!Autor komentarza: JaTreść komentarza: Brawo prokuratura kędzierzyn koźle!!!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:45Źródło komentarza: Prokuratura Krajowa uchyla decyzję z Kędzierzyna-Koźla i nakazuje wszczęcie śledztwa. Nowe faktyAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Nie każdy miał czas i możliwość być na owym spotkaniu... Dlatego proponuje by U.M. zorganizował ankietę z mądrymi pytaniami w tym z możliwością napisania własnego wniosku do władz i służb... Ankieta powinna być dostępna dla wszystkich mieszkańców by każdy mógł się wypowiedzieć. Po czym analizę i wnioski upublicznić. Następnie wdrożyć w życie owe zmiany.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:15Źródło komentarza: Mieszkańcy spotkają się z policją i strażą miejską porozmawiać o bezpieczeństwie w KoźluAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: A czy tylko dla mnie ? Co ciebie to nie interesuje ignorancie ? To ludzie powinni się tym interesować i po co te durne złośliwości ? Tylko pokazujesz swą wredność i złośliwość społeczną....Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:09Źródło komentarza: Mieszkańcy spotkają się z policją i strażą miejską porozmawiać o bezpieczeństwie w KoźluAutor komentarza: RajmundTreść komentarza: W środku na zdjęciu z mandoliną Renata Poguntke panieńskie Janocha moja ciociaData dodania komentarza: 29.01.2026, 13:26Źródło komentarza: Krystyna Konarska - skromna dziewczyna z Większyc trafiła na paryskie estrady. ZDJĘCIA
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama