czwartek, 9 maja 2024 16:44

Świetne przetarcie przed mistrzostwami Europy

Aż 6 medali przywieźli z 33. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu reprezentanci Kędzierzyna-Koźla: Henryk Szymura, Mieczysław Majer i Tadeusz Rojewski.

Źródło: FB Henryka Szymury

Zawody odbyły się 24 lutego 2024 r. w toruńskiej hali Arena, jednym z najpiękniejszych krytych obiektów lekkoatletycznych na świecie.

Wrażenie robi zwłaszcza znakomity wynik Henryka Szymury w kategorii M70, który na dystansie 60 m ppł wynikiem 10.03 zdobył złoty medal i ustanowił nowy rekord Polski! Zdobył również złoty medal na dystansie 60 m z czasem 8.70.

Mieczysław Majer w kategorii M70 w biegu na 1500 m zdobył medal brązowy z czasem 07:10.49. Natomiast Tadeusz Rojewski w kategorii M75 zdobył dwa medale srebrne: jeden na dystansie 200 m z czasem 36.43, a drugie srebro na dystansie na 400 m z czasem 1:22.39 oraz medal brązowy na dystansie 800 m z czasem 03:17.49.

Na starcie do kilkunastu konkurencji biegowych, skokowych i rzutowych stanęło ponad pięciuset mastersów, czyli zawodników w wieku od 35 do 90 lat, podzielonych na kategorie wiekowe co 5 lat.

Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters były dla Henryka Szymury jedynym sprawdzianem formy w okresie zimowym. I przed mistrzostwami Europy, które już za trzy tygodnie również zorganizowane zostaną w Toruniu, ten sprawdzian wypadł wręcz znakomicie, co przyznaje zresztą sam zawodnik.

- Kilkumiesięczna praca treningowa zaowocowała dwoma tytułami mistrza Polski oraz nowym rekordem Polski w biegu na 60 metrów przez płotki, który według stanu na dzień dzisiejszy jest też najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie. Drugie złoto wywalczyłem na klasycznym dystansie sprinterskim na 60 metrów. Za trzy tygodnie trzymajcie za mnie kciuki podczas mistrzostw Europy – zaapelował Henryka Szymura.

Poniżej zwycięski bieg Henryka Szymury na Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce Masters