Reklama
piątek, 30 stycznia 2026 12:10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PSP nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu na ludowo i folkowo

Jak piękna jest polska muzyka ludowa, pełna barw i odcieni, mogliśmy przekonać się podczas IV Powiatowego Konkursu Wokalnego organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu. Popis swoich umiejętności zaprezentowało ponad 100 uczniów z aż 9 placówek z naszego powiatu.
  • Źródło: Urząd miasta
PSP nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu na ludowo i folkowo

Było kolorowo i wręcz magicznie, bowiem uczestnicy nie tylko wyśpiewali znane i lubiane pieśni ludowe, ale również pokazali się w przepięknych strojach i przygotowali układy chorograficzne zaczerpnięte z tradycyjnych tańców.

Jurorzy, w którego składzie znalazł się m.in. zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło, kierownik Wydziału Oświaty Joanna Hencel, dyrektor PSP nr 15 Lidia Stanisławska oraz dyrektor pobliskiego przedszkola nr 17 Marta Kościukiewicz, miało niezwykle trudne zadanie. Po burzliwych naradach kapitule udało się jednak przyznać nagrody i wyróżnienia dla najlepszych.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

z miasta możliwosci 20.03.2024 15:30
Pięknie Brawo! Ludowa muzyka, stroje to niestety zanikająca kultura. Kiedyś do naszego miastap pzyjeżdżał folklor z całego świata. W starej hali były występy Mazowsza, Śląska. Starsi o tyle o ile pamiętają ludowe tańce, pieśni. A młodsi? Jeśli mają myślacych obok siebie, to jak w Pietnastce, mogą poczuć powiew folkloru.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Bartłomiej PTreść komentarza: Artykuł o jakimś starym gruzie, serio? Nie ma już o czym pisać w tym mieście?Data dodania komentarza: 30.01.2026, 09:08Źródło komentarza: Jeden silnik, niemal 900 tys. kilometrów i żadnych problemów. Historia VW Caravelle z Reńskiej WsiAutor komentarza: vcx gfvTreść komentarza: żadnych pieniędzy od żuydkówData dodania komentarza: 30.01.2026, 07:33Źródło komentarza: Kobieta chce przekazać 2,5 mln euro. Tajemnicza wiadomość od Eleny Pavlos z Grecji krąży w sieciAutor komentarza: Tadeo-69Treść komentarza: Malwa... ty to, jakaś/jakiś głupia jesteś. PS: Jak byś tak często skarpetki zmieniała, jak awatar, to, może by tak w twoim domu nie śmierdziało.Data dodania komentarza: 30.01.2026, 06:54Źródło komentarza: Hollywood zawitał do Starej Kuźni. Babski Comber pełen blasku i dobrej zabawy. ZDJĘCIAAutor komentarza: AnaTreść komentarza: Skoro są zdjęcia i jego rozmowy zberezne z 13 latka . To nad czym się roztkliwiac ?? Jak zwykle u nas muszą gadać i gadać i rozwiklywac rzeczy oczywiste latami.. zenadaData dodania komentarza: 30.01.2026, 06:03Źródło komentarza: Prokuratura Krajowa uchyla decyzję z Kędzierzyna-Koźla i nakazuje wszczęcie śledztwa. Nowe faktyAutor komentarza: LiszkaTreść komentarza: Te swoje bąki puszczaj w mieszkaniu.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 23:27Źródło komentarza: Mieszkańcy spotkają się z policją i strażą miejską porozmawiać o bezpieczeństwie w KoźluAutor komentarza: matka arturaTreść komentarza: Przeniesienie sprawy oznacza raczej to, że zostanie rozliczony hejt i groźby, które wylały się za pośrednictwem lokalnego szmatławca w tej sprawie.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 22:35Źródło komentarza: Prokuratura Krajowa uchyla decyzję z Kędzierzyna-Koźla i nakazuje wszczęcie śledztwa. Nowe fakty
zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna