czwartek, 30 lipca 2026 00:35
Reklama
Reklama
Reklama

Siatkarze ZAKSY powołani do kadry na Ligę Narodów

Trener siatkarskiej reprezentacji Polski Nikola Grbić ogłosił skład szerokiej kadry na rozgrywki Ligi Narodów, które rozpoczną się pod koniec maja. Są w niej zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
Siatkarze ZAKSY powołani do kadry na Ligę Narodów
Powołanie do kadry otrzymali m.in.: Bartosz Bednorz, Marcin Janusz i Aleksander Śliwka

Sezon rozgrywek klubowych dobiega końca. Zanim poznamy medalistów PlusLigi i zwycięzcę Ligi Mistrzów, trener Nikola Grbić wybrał zawodników, którzy wkrótce rozpoczną sezon reprezentacyjny. Termin zgłoszenia szerokiego składu do udziału w Lidze Narodów upływa 23 kwietnia.

Polacy rozgrywki rozpoczną od turnieju w Turcji, który odbędzie się w dniach 22-26 maja, a zagrają tam ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą, Holandią i Słowenią. Drugi turniej zaplanowano w Japonii w dniach 4-8 czerwca, a rywalami biało-czerwonych będą kolejno: Bułgarzy, Turcy, Japończycy i Brazylijczycy. Trzecia eliminacja rozegrana zostanie w Słowenii, a tam przeciwnikami naszej drużyny będą: Włosi, Argentyńczycy, Serbowie i Kubańczycy. Turniej finałowy, w którym udział weźmie osiem najlepszych drużyn, odbędzie się w Łodzi w dniach 27-30 czerwca.

Lista powołanych zawodników:

atakujący: Bartłomiej Bołądź, Karol Butryn, Dawid Dulski, Bartosz Gomułka, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek;

libero: Jakub Hawryluk, Jakub Popiwczak, Kamil Szymura, Paweł Zatorski;

przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Gierżot, Wilfredo Leon, Mikołaj Sawicki, Kamil Semeniuk, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka;

rozgrywający: Jan Firlej, Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz;

środkowi: Sebastian Adamczyk, Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Szymon Jakubiszak, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Łukasz Usowicz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Eugeniusz Treść komentarza: Chcieli zatuszować sprawę i próbowali załagodzić rodzinę. Na szczęście ojciec myśli rozsądnie. Dziecko ma dostać odszkodowanie! Rehabilitacja będzie długa i do tego uraz psychiczny. A sąsiedzi niech nie straszą!!! Policja szybko reaguje. Zresztą właściciel psów powinien już być za kratami! Chłopczyk ledwie uszedł z życiem. Data dodania komentarza: 29.07.2026, 22:32 Źródło komentarza: Ruszyła zbiórka na leczenie i rehabilitację Miłosza pogryzionego przez dwa owczarki niemieckie Autor komentarza: Pincz Treść komentarza: W Genewie? Data dodania komentarza: 29.07.2026, 22:26 Źródło komentarza: Ty również możesz opiniować dokumenty oraz uczestniczyć w rozmowach dotyczących przyszłości miasta Autor komentarza: Jacek Treść komentarza: Jak zwykle fałszywa troska fałszywego eksperta. To tylko zwykły dzień prawdziwego trola. Data dodania komentarza: 29.07.2026, 22:23 Źródło komentarza: Policja obchodzi swoje święto. ZDJĘCIA Autor komentarza: Jonas Treść komentarza: a ilu was tam jest, że piszesz o sobie w liczbie mnogiej? Data dodania komentarza: 29.07.2026, 21:29 Źródło komentarza: Policja obchodzi swoje święto. ZDJĘCIA Autor komentarza: CY Treść komentarza: Tak, i twoje zdjęcie też jest tam w tablo. Ale chodziłeś tam 10 lat. Pamiętam cię bo do ostatniej klasy zawsze miałeś gile do kołnierza. Data dodania komentarza: 29.07.2026, 21:03 Źródło komentarza: Paliwo coraz droższe w Kędzierzynie-Koźlu. Diesel już kosztuje 7,99 zł. Pęknie granica 8 zł? Autor komentarza: Alina Treść komentarza: Dzisiaj podano, że wśród ekshumowanych obecnie na Ukrainie ofiarach rzezi wołyńskiej ponad połowa to dzieci. Czy nasi goście to wiedzą? Może potrzebne jest jakieś spotkanie z Kresowiakami. Bez prawdy nie będzie przyjaźni i solidarności. W dzisiejszym mieście Kałusz jedna z głównych ulic nosi imię Bandery. Jest oczywiście również jego pomnik. Niemcy po wojnie odrzucili ideologię nazistowską i na tej bazie doprowadzili do wybaczenia i porozumienia stron. Trzeba tych młodych ludzi zapraszać ale trzeba mówić prawdę. Nawet jeśli jest taka trudna. Pozdrawiam tę młodzież w tak dla nich trudnym czasie wojny z napastniczą Rosją. Data dodania komentarza: 29.07.2026, 20:53 Źródło komentarza: Dzieci z Ukrainy spędzają wakacje w Kędzierzynie-Koźlu. Przyjechały z partnerskiego Kałusza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna