środa, 24 czerwca 2026 00:31
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ireneusz Wiśniewski przewodniczącym rady miasta

Ireneusz Wiśniewski wybrany został ponownie na przewodniczącego Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle w kadencji 2024-2029. Jego zastępcami pozostają Ewa Czubek i Halina Mińczuk.
Ireneusz Wiśniewski przewodniczącym rady miasta

Podczas pierwszej sesji Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle w kadencji 2024-2029, która odbyła się 7 maja, wybrano przewodniczącego oraz jego zastępców. Kandydatów do tej odpowiedzialnej funkcji było trzech. Adam Oczoś z KWW Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska zgłosił Ireneusza Wiśniewskiego, który przewodniczył obradom również w poprzedniej kadencji. Katarzyna Kukolka-Bogocz z klubu Prawa i Sprawiedliwości wskazała Fabiana Pszona, a Jacek Król z KWW Niezależni z Markiem Piaseckim zaproponował Marka Piaseckiego. W tajnym głosowaniu Ireneusz Wiśniewski otrzymał bezwzględną większość 14 głosów, a jego kontrkandydaci po 4.

- Dziękuję radnym za ten wybór. Gratuluję moim kontrkandydatom, bo to był godny pojedynek. Będę nadal starał się jak najlepiej pracować dla państwa i wiem, że to doceniacie. Mam nadzieję, że spory polityczne, które często toczone były tej sali i pewnie nadal będą, były w dobry sposób rozładowywane. Zapewniam, że każdy będzie czuł godność procedowania w tej sali obrad. To jest niezwykle ważne, abyśmy czynili to godnie, dla naszych mieszkańców - mówił Ireneusz Wiśniewski.

Następnie dokonano wyboru dwóch zastępców. Na pierwszego wiceprzewodniczącego rady miasta wybrano Ewę Czubek z komitetu Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska, która otrzymała 15 głosów. Jacek Król z KWW Niezależni z Markiem Piaseckim miał 4 głosy. Podobnie jak Fabiasz Pszon z PiS. Jacek Król zgłosił jeszcze kandydaturę Wojciech Jagiełły, ale ten nie wyraził zgody. Drugim wiceprzewodniczącym została Halina Mińczuk z KWW Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska (15 głosów). Prawo i Sprawiedliwość ponownie zaproponowało Fabian Pszona, ale znów uzyskał tylko 4 głosy. Kandydatem Niezależnych był Wiesław Fąfara, ale otrzymał 3 głosy.

Wybrano też przewodniczących komisji problemowych rady miasta, którymi zostali:

  • Komisja edukacji, kultury i sportu – Andrzej Kopacki (KWW Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska)
  • Komisja finansowo-gospodarcza – Wojciech Jagiełło (KWW Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska)
  • Komisja infrastruktury – Adam Oczoś (KWW Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska)
  • Komisja rewizyjna – Jacek Król (KWW Niezależni z Markiem Piaseckim)
  • Komisja skarg, wniosków i petycji – Michał Nowak (KWW Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska)
  • Komisja spraw społecznych – Ewa Odulińska (KWW Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mirosław 08.05.2024 10:53
Od kiedy ten człowiek na jednym z wieców wykrzykiwał do gawiedzi że "Kaczyński zabierze wam internet" - bardzo ale to bardzo trudno traktować go poważnie... Ale cóż... Vox populi - vox Dei !

Ireneusz Wiśniewski 16.05.2024 11:12
Wydaje mi się, że już kolejny raz wspomina Pan o tej wypowiedzi, pod kolejnym artykułem o mnie, pod kolejnym nickiem. Chętnie podyskutuję z Panem o szerokim kontekście tej wypowiedzi, zapraszam więc do kontaktu za pośrednictwem biura Rady Miasta. Pan zna moje nazwisko... ja Pana nie.

perlator 08.05.2024 08:01
to już wiadomo jak będzie wyglądać współpraca w tej kadencji, my mamy większość KO SN i my rządzimy a wy(cała reszta) myślcie, że coś możecie...

doktor inżynier 08.05.2024 09:37
perlator 08.05.2024 08:01
to już wiadomo jak będzie wyglądać współpraca w tej kadencji, my mamy większość KO SN i my rządzimy a wy(cała reszta) myślcie, że coś możecie...
Dokładnie, racja, czyli mniej więcej tak samo jak 8 lat rządów PiS na Wiejskiej. Nic się nie różnią, wszyscy tacy sami !!!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Dąb Treść komentarza: Dlaczego tacy ludzie nie mają pomników w naszym mieście? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 23:21 Źródło komentarza: Najgroźniejszy Polak w powiecie kozielskim Autor komentarza: Leokadia Treść komentarza: Który to Patryk ? Jaka dzielnica ? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 18:57 Źródło komentarza: Dzielnicowy z Kędzierzyna-Koźla w gronie najlepszych na Opolszczyźnie! Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Cytat z artykułu :Uczestnicy rywalizowali podczas testu wiedzy oraz symulacji kontaktu z mieszkańcem, który zgłosił się do policjanta z wielowątkowym problemem. Ich umiejętności oceniali funkcjonariusze prewencji oraz policyjni psychologowie. Cóż jak sami wspominają to tylko symulacja bo tak się składa że dzielnicowych nikt nie zna i nie widział by przychodzili i chociaż się przedstawili, porozmawiali czyli ściema z ich strony. Zresztą prosić policję o pomoc to jak zwrócić się do ściany. Co też widać efekty ich pracy zwłaszcza nocami .... Data dodania komentarza: 23.06.2026, 18:33 Źródło komentarza: Dzielnicowy z Kędzierzyna-Koźla w gronie najlepszych na Opolszczyźnie! Autor komentarza: stary_zgred Treść komentarza: Obserwowałem te wykopaliska fragmentarycznie osobiście, jak jeszcze Rynek był w fazie płytkiej odkrywki. Przechodząc obok widziałem tam co najmniej dwóch mężczyzn i jedną kobietę grzebiących w ziemi. Ubrani byli w ciuchy typu militarnego. Byli w szacowanym wieku 25-35. Kobita przy mnie coś znalazła (róg Rynku przy dawnej księgarni) i podjęła z ziemi, strasznie przy tym marudząc i narzekając, że to tylko gwoździe. Gwoździe wyglądały na bardziej z czasów biblijnych niż z GSu z lat 80’ XXw. Cała sytuacja była dla mnie bardzo dziwna z kilku powodów: 1) Kto to w ogóle jest? – nie mieli żadnych identyfikatorów i wyglądało to tak dla pobocznego obserwatora, jakby przypadkowi „harcerze” przyszli sobie tam pogrzebać przy okazji remontu Rynku; 2) Że im się w ogóle chce? – padał wtedy deszcz; 3) NIE BYŁO TAM żadnych garniturowców z notatnikami, szkicownikami i aparatami fotograficznymi, czyli nadzoru – a to w końcu strefa „A”, czyli ścisłej ochrony konserwatorskiej; 4) Nigdzie nie zauważyłem tablic informacyjnych, że trwają prace archeologiczne. Groteskowa całość tego wszystkiego skojarzyła mi się z czymś tak prostym, jak koszenie trawnika na posesji – po skoszeniu trawy przylatuje kto chce, czyli ptaki aby powybierać sobie to co ich interesuje, czyli jakieś robactwo. Dla kontrastu – kiedyś obserwowałem z boku ekshumację żołnierzy (niemieckich) na tzw. Starym Cmentarzu w Koźlu - tam to wyglądało ZGOŁA INACZEJ. Z tym Rynkiem to wyjdzie w końcu tak, że albo ktoś to źle zorganizował albo nie przypilnował należycie, albo jedno i drugie. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 17:22 Źródło komentarza: Unikatowa moneta znaleziona w Koźlu zniknęła. Co się stało z denarem Władysława Łokietka? Autor komentarza: stary_zgred Treść komentarza: A ja zielony wodór. Ino gdzie indziej - jakieś 20km na prawo i na dół na mapie i na razie tylko w fazie projektu. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 17:07 Źródło komentarza: Kłęby czarnego dymu nad Zdzieszowicami. Mieszkańcy zaalarmowali straż pożarną Autor komentarza: Tadeusz Glaz Treść komentarza: URUCHOMIĆ linię kolejową Kludzbork-Strzelce Opolskie-K-rzyn-Kożle-Pilszcz/Opava,po ktej mogli by kursować pociągi dalekobieżne z Kołobrzeg-Opava i dalej,srdecznie pozdrawiam Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:35 Źródło komentarza: Pojawi się nowe połączenie kolejowe do Krakowa przez Kędzierzyn-Koźle?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna