Reklama
czwartek, 29 stycznia 2026 22:10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To były historyczne porody

Personel kozielskiej porodówki nie pamięta by w historii szpitala odebrano dwa porody bliźniąt jednego dnia. Do takiej sytuacji doszło wczoraj (14.01) na oddziale ginekologiczno-położniczym naszego szpitala. Na świat przyszli kolejno: Michał, Martynka, Igor i Hania.
To były historyczne porody

Dwie pierwsze pociechy to dzieci Anny i Jarosława Sionkowskich. Michał urodził się o godzinie 8.08, a Martynka minutę później. Następnie na świat przyszły dzieci Sylwii Drzazgi i Mateusza Mordarskiego - syn Igor o godz. 9.49, a córka Hania o godzinie 9.50.

 

W przypadku obu par są to pierwsze dzieci. Rodzice zgodnie podkreślają, że nie spodziewali się ciąż bliźniaczych. Państwo Sionkowscy mieszkają w Reńskiej Wsi. Są już razem 23 lata, a od 12 lat w związku małżeńskim. O dziecko starali się od dłuższego czasu. W końcu udało się, ale pani Ania musiała szczególnie dbać o siebie, gdyż ciąża była zagrożona.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Cieszę się, że udało się donosić ciążę i że dzieci są zdrowe – powiedziała nam szczęśliwa Anna Sionkowska.

 

Druga para pochodzi z Kędzierzyna-Koźla. Poznała się w kwietniu ubiegłego roku. Gdy okazało się, że pani Sylwia jest w ciąży po cichu liczyli, że urodzi się córeczka.

- Chcielibyśmy mieć trójkę dzieci, ale nie mamy gwarancji, że znowu nie będzie bliźniaków – śmieje się Sylwia Drzazga, która podkreśla, że po porodzie w rodzinie zapanowała wielka radość.

 

Mimo, że dzieci przyszły na świat poprzez cesarskie cięcia, ich poród nie był planowany na ten sam dzień. Ciąże były prowadzone przez dwóch innych lekarzy. W skali Apgar dziewczynki otrzymały 10, a chłopcy 8 punktów.

Pociechom życzymy dużo zdrówka, a rodzicom cierpliwości i radości z rodzicielstwa.

Zdjęcia dzieci urodzonych na kozielskiej porodówce znajdziecie TUTAJ.


Hania Mordarska

Hania Mordarska

Hania Mordarska z Kędzierzyna-Koźla ur. 14.01, godz. 9.50, 2,5 kg, 50 cm.

Igor Mordarski

Igor Mordarski

Igor Mordarski z Kędzierzyna-Koźla ur. 14.01, godz. 9.49, 3,38 kg, 51 cm.

Martyna Sionkowska

Martyna Sionkowska

Martyna Sionkowska z Reńskiej Wsi ur. 14.01, godz. 8.09, 3,5 kg, 55 cm.

Michał Sionkowski

Michał Sionkowski

Michał Sionkowski z Reńskiej Wsi ur. 14.01, godz. 8.08, 2,63 kg, 49 cm.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Sz. 16.01.2019 04:25
Gratulacje. A tak na marginesie, to skala dot oceny stanu noworodka to jest APGAR.

k 15.01.2019 20:37
pieknie, gratulacje :-)

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RajmundTreść komentarza: W środku na zdjęciu z mandoliną Renata Poguntke panieńskie Janocha moja ciociaData dodania komentarza: 29.01.2026, 13:26Źródło komentarza: Krystyna Konarska - skromna dziewczyna z Większyc trafiła na paryskie estrady. ZDJĘCIAAutor komentarza: mądry i oczytanyTreść komentarza: Ale świetny artykuł, jestem przekonany, że wiele osób, tych z młodszego pokolenia, nie miało pojęcia o pani Krystynie, jej pogmatwanych losach oraz nieoczywistym pochodzeniu. Dziadek Rosjanin mieszkający w cesarstwie ( to jeszcze przed tymi wszelkimi nacjonalizmami które przeryły Europę ), ojciec w Kriegsmarine . Wkład dziadka w lokalne krowy ( mojej babci ruskie jedyną krowę zabrali ). Świetnie się czyta, materiał mocno postarany, szacun.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:36Źródło komentarza: Krystyna Konarska - skromna dziewczyna z Większyc trafiła na paryskie estrady. ZDJĘCIAAutor komentarza: Prawo mafiTreść komentarza: Amber Gold i inne banki juz ludzi za pozwoleniem władzy okradały teraz Eleny nam podsuwają i kolejną pandemia NIPAH jak dlugo beda zwykłych ludzi niszczyć a sami sie bogacićData dodania komentarza: 29.01.2026, 07:30Źródło komentarza: Kobieta chce przekazać 2,5 mln euro. Tajemnicza wiadomość od Eleny Pavlos z Grecji krąży w sieciAutor komentarza: BalbinaTreść komentarza: Urszula wspiera Urszulę, aby było wrażenie, że jest was więcej. Ale to tylko Urszula. Urszula z kuchni?Data dodania komentarza: 28.01.2026, 21:14Źródło komentarza: Radni Kukolka-Bogocz i Piasecki o pustych lokalach przy Reymonta. ZDJĘCIAAutor komentarza: AlinaTreść komentarza: Chleb jogurtowy to mistrzostwo świata. :)Data dodania komentarza: 28.01.2026, 21:10Źródło komentarza: Nowy hit na osiedlu. Chlebomat czynny całą dobę. ZDJĘCIAAutor komentarza: AlinaTreść komentarza: Chleb jogurtowy to mistrzostwo świata.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 21:08Źródło komentarza: Chlebomat w Kędzierzynie-Koźlu. Świeże pieczywo i ciasta o każdej porze
zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna