środa, 22 lipca 2026 07:25
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama

WOPR Kędzierzyn-Koźle obchodzi swoje 50-lecie. ZDJĘCIA

Jak to zwykle przy takich okazjach nie zabrakło podziękowań, życzeń i odznaczeń. Pierwszego czerwca w sali bankietowej KODA spotkali się założyciele, działacze, byli i obecni ratownicy WOPR, przedstawiciele służb mundurowych, wędkarzy oraz władz samorządowych, by świętować 50-lecie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kędzierzynie-Koźlu.
  • Źródło: WOPR
WOPR Kędzierzyn-Koźle obchodzi swoje 50-lecie. ZDJĘCIA

Władze samorządowe reprezentowali na uroczystościach: Robert Węgrzyn - członek Zarządu Województwa Opolskiego, Krzysztof Wołynkiewicz - zastępca prezydenta Kędzierzyna-Koźla, Stanisław Węgrzyn - członek Zarządu Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, Tomasz Kandziora - wójt gminy Reńska Wieś, Beata Kaczyńska-Pogwizd - kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kędzierzyna-Koźla.

Obecni byli również prezes ZG WOPR Paweł Błasiak i wiceprezes Krzysztof Skrzyniarz oraz ks. profesor Zygfryd Gleaser - ratownik WOPR. 

Uroczystość uświetnił występ artystyczny ratowniczki Kamili Morawiak. Były podziękowania, życzenia i odznaczenia. Tytuł zasłużonego instruktora WOPR otrzymali: Piotr Pietrzyk i Maciej Przybył, tytuł zasłużonego ratownika WOPR otrzymali: Ryszard Tatarczuk i Grzegorz Jarzębski. Kilkadziesiąt osób otrzymało honorową odznakę 50-lecia WOPR Kędzierzyn-Koźle za zasługi. 

Nowi ratownicy wodni otrzymali swoje uprawnienia. Pełną informację z działalności Oddziału za 50 lat przedstawił instruktor Piotr Pietrzyk. Poczet sztandarowy stanowili: Włodzimierz Wręczycki - Dobrodzień, Zuzanna Kopaniecka - Kietrz, Julia Samsel - Kędzierzyn-Koźle. Dziękujemy za prowadzenie całej imprezy Bronkowi Pirogowi. Dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenia na pływalniach i kąpieliskach – czytamy na facebookowym profilu WOPR Kędzierzyn-Koźle.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ślonski synek Treść komentarza: jak cie karlusie połli ziymia pod fuzeklami to bier rajzetasza i smiatej kajś przilołz zołrazo niewdzyncznoł, nie szanujesz co tu było nie oczekuj szacunku Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:55 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Bo mamy polityków głupich i tępych, to oni decydują, a nie tacy jak jak. Ty mimo wszystko nie zaliczasz się do tych drugich. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:51 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie Autor komentarza: Yuras Treść komentarza: Cudowny człowiek ,ulubiony profesor,pięknie skrzypił na skrzypkach ... Data dodania komentarza: 21.07.2026, 19:56 Źródło komentarza: Nie żyje Jerzy Siodlaczek. Wieloletni nauczyciel II LO w Kędzierzynie-Koźlu Autor komentarza: tw Treść komentarza: Kolekcja wróciła do ojczyzny co komu do domu jak nie jego dom redakcjo Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:32 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ilu na jak długo oraz na jakich warunkach zostali przyjęci owi pracownicy? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:27 Źródło komentarza: Rośnie zatrudnienie w Eko-Oknach w Kędzierzynie-Koźlu. Firma poszukuje kolejnych pracowników Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Czemu nie jest budowany zbiorniki p-poż ,retencyjny w Kotlarni. Czemu także nie wykorzystują zbiornika Dziergowice ? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:26 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna