Reklama
wtorek, 21 kwietnia 2026 21:57
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spacerkiem po Pawłowickiej. Jeszcze miesiąc i koniec prac. ZDJĘCIA

Prace związane z przebudową ulic Kozielskiej i Pawłowickiej w Reńskiej Wsi przebiegają zgodnie z planem. Inwestycja, której finalizację przewidziano na koniec lipca, nie jest zagrożona opóźnieniem.
Spacerkiem po Pawłowickiej. Jeszcze miesiąc i koniec prac. ZDJĘCIA

Autor: W

Modernizacja ulic Kozielskiej i Pawłowickiej to ważny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców Reńskiej Wsi.

Zadanie obejmuje szeroki zakres prac, które mają na celu poprawę infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa mieszkańców.

W ramach zadania przebudowano jezdnię, stworzono wyniesione skrzyżowania i przejścia dla pieszych, co znacząco zwiększy bezpieczeństwo na drodze. Dodatkowo, powstały ciągi pieszo-rowerowe, które ułatwią przemieszczanie się oraz zachęcą do korzystania z alternatywnych środków transportu.

Przebudowa kanalizacji deszczowej i wodno-kanalizacyjnej usprawni system kanalizacyjny, zapobiegnie zalaniom i poprawi jakość infrastruktury wodnej. Z kolei nowe energooszczędne oświetlenie uliczne zwiększy bezpieczeństwo na drodze i zmniejszy zużycie energii.

Przyszłe prace związane z infrastrukturą telekomunikacyjną i energetyczną ułatwi zbudowany kanał technologiczny. Zaś modernizacja wjazdów do posesji, przepustów i innych elementów zapewni lepszy dostęp do posesji i poprawi ogólną estetykę okolicy.

W ramach inwestycji zaplanowano również nowe oznakowanie drogowe. Ułatwi ono orientację na drodze i zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

Mimo dużego zakresu prac, wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Inwestycja jest na dobrej drodze do ukończenia do końca lipca, jak zaplanowano.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: xTreść komentarza: ty nienormalny jesteś?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 18:23Źródło komentarza: Potężny pożar budynków w Grzędzinie. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie, ewakuowano mieszkańcówAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Suma IQ zgromadzonych na spotkaniu jest równa liczbie zdjęć w artykuleData dodania komentarza: 21.04.2026, 14:47Źródło komentarza: Przemysław Czarnek w Kędzierzynie-Koźlu. Mówił o migracji, bezpieczeństwie i służbie zdrowia. ZDJĘCIAAutor komentarza: mądry i oczytanyTreść komentarza: Niemożliwe żeś z powstańcami śląskimi spokrewniony, oni wszyscy wyjechali do Reichu, a jak nie zdążyli to ich dzieci dawno pouciekały. Tu nie zostawili żadnych potomków, chyba, że jakieś bękarty.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 14:34Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIA R Autor komentarza: Rychu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: My w PiS z całego serca wspieraliśmy Prezydenta Nawrockiego. To dzięki niemu Polacy mogą dalej swobodnie inwestować w kryptowaluty. Mogą inwestować przez reklamowaną doskonałą giełdę prowadzoną przez uczciwych Polaków Zonda. Reklamowana jest w TV Republika, a to jest dowód, że jest rzetelną giełdą bo to telewizja dla uczciwych i oddanych wierze ludzi. Prezydent Karol Nawrocki zawetował zmiany jakie miały wprowadzić kontrolę nad obrotem kryptowalutami, a tym samym ograniczyć Waszą wolność. My w PiS jesteśmy uczciwi i wspierajcie naszą partię, tak jak o to prosi prezes Jarosław i poseł Mejza. Przekazy tylko w kryptowalutach przyjmujemy.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 14:30Źródło komentarza: 50-latek stracił 34 tysiące. Chciał szybko zarobić, inwestując w bitcoinaAutor komentarza: KonkursTreść komentarza: "Gwara" ! jak skutecznie zmarginalizować i pomniejszyć znaczenie języka jak uczyć Ślązaków tej akceptowalnej Polskiej gwary ? Oto odpowiedż ...konkurs z jury . Niebezpieczna impreza szkodliwa dla naszej kultury i językaData dodania komentarza: 21.04.2026, 13:41Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: Wnuk powstańców śląskich.Treść komentarza: Dialekt śląski jest archaiczna odmianą staropolskiego składający się z 15 lokalnych nie skodyfikowanych gwar .Data dodania komentarza: 21.04.2026, 10:03Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIA
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 7°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama