Reklama
poniedziałek, 16 marca 2026 07:35
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niebezpieczny pożar lasu w Kłodnicy. Interweniowało sześć zastępów straży pożarnej

Do pożaru młodnika i ściółki leśnej pomiędzy Raszową a Kłodnicą doszło w środę 14 sierpnia w godzinach porannych. Na miejsce zostało zadysponowanych łącznie 6 zastępów straży pożarnej. W pogotowiu był śmigłowiec gaśniczy i dromader ale na szczęście nie było potrzeby wykonania zrzutów wody.
Niebezpieczny pożar lasu w Kłodnicy. Interweniowało sześć zastępów straży pożarnej

Autor: KP PSP Kędzierzyn-Koźle

Ogień zauważył pracownik lasów, który niezwłocznie powiadomił o tym straż pożarną. Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu, kilkanaście minut po godzinie 9. 

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów, okazało się, że płonie około 5 arów ściółki leśnej i młodnika. Z ogniem walczyło ponad 20 strażaków. Działania polegały na podaniu prądów wody na pożar. 

- Szybkie zauważenie, zgłoszenie oraz podjęcie działań gaśniczych zatrzymało pożar w obrębie kilku arów. Każdy spalony fragment jest ogromną stratą dla środowiska - dbajmy o Las. Apelujemy, aby w panującym okresie suszy nie używać otwartego ognia na obszarach leśnych. Skrajnie niska wilgotność sprzyja pożarom lasów i innej roślinności. - przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Anka 14.08.2024 16:20
Ten pożar było widać już w nocy, na obrazie z kamery umieszczonej na Starostwie! Była to duża, migająca poświata z prawej strony kominów zdzieszowickiej koksowni! Jeżeli obraz jest nagrywany, to można to sprawdzić! Widziałam go już po godzinie 2 w nocy: i z kamery na komputerze, i z północnego okna III piętra z zachodniej strony osiedla Blachownia! Dziwi mnie, że zauważono go tak późno! Na szczęście nie zdążył narobić dużych szkód... Nie miałam pewności, że to pożar!!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: z LompyTreść komentarza: Ja korzystałam z " basenu". Do ślizgawki była długa kolejka. Jak myśmy się mieścili w tych kilku litrach wody? Wspaniałe wspomnieniaData dodania komentarza: 15.03.2026, 21:27Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: Patrycja GasziTreść komentarza: W tych czasach są wodne płacę zabawData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:16Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: sąsiadTreść komentarza: Ty Niemiec idź do roboty już.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:14Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: MietekTreść komentarza: A co z incydentami kałowymi? Czy już wtedy znano tą tradycję?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:12Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: eherrtTreść komentarza: śmierdzi pełowcem na kilometryData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:00Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: mieszkaniec lompyTreść komentarza: Dla starego dziada to był brodzik ale dla dzieci basen pełen atrakcjiData dodania komentarza: 15.03.2026, 16:47Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIA
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna