Reklama
środa, 22 kwietnia 2026 02:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś młodzi Polacy, Grecy i Włosi spędzają czas w kontakcie z przyrodą. ZDJĘCIA

Jak już informowaliśmy, I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu gości młodzież z Grecji i Włoch w ramach projektu pn. Our future in one water drop Erasmus+. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.
  • Źródło: I LO
Dziś młodzi Polacy, Grecy i Włosi spędzają czas w kontakcie z przyrodą. ZDJĘCIA

Młodzi Grecy i Włosi nie mogą narzekać na brak atrakcji, ponieważ gospodarze bardzo dbają o to, aby nawet przez chwilę się nie nudzili. 

H2O w innej odsłonie. Dzień rozpoczęliśmy od spaceru wokół akwenu w Miejscu Kłodnickim, gdzie mieliśmy okazję dowiedzieć się wiele na temat bioróżnorodności i życia bobrów. Popływaliśmy kajakami, urządziliśmy wspólnie ognisko z tradycyjnymi polskimi przekąskami, a następnie pani Agnieszka Konowaluk-Wrotniak, zajmująca się problemami związanym z zanieczyszczeniem rzek, pokazała nam, jak powinna wyglądać zdrowa rzeka i co powinniśmy zrobić, żeby poprawić jej ekosystem. Dowiedzieliśmy się także, jakie ryby żyją w zdrowym zbiorniku wodnym i jak ważna jest ich różnorodność dla zachowania równowagi w przyrodzie. Dzień zakończyliśmy wspólnym spacerem po Kędzierzynie-Koźlu. Mieliśmy czas na naukę i nawiązywanie relacji z naszymi przyjaciółmi z Włoch i Grecji.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Bonifacy 25.09.2024 18:48
A gdzie Polska młodzież pojedzie ? Może teraz do Włoch i Grecji ? Na koszt unii...

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Gdyby nie niemiecki imperializm to dalej mieliby te wszystkie pałace. Przegrali w jedną wojnę wszystkie swoje zdobycze z 250 lat podbojów.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:04Źródło komentarza: „Niebiański” kolor zachował się na starym murze w okolicach dawnego pałacu Flemminga. VIDEOAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Ciekawostka. Jak opowiesz po śląsku nawet najśmieszniejszy kawał na świecie to straci wszystko. Świerszcze grają. Sprawdźcie sami.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:00Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: AgaTreść komentarza: Czemu Pan Babcia a nie Pan Dziadek skoro to facet? Wszystko fajnie ale po co zaś robi chlop za baba? Już wszędzie, na z kożdym kroku tak musi być? Downij na Śląsku tak nie było. Chlop był chlopym a baba babom a babcia babciom i niech tak łostanie. Niech se "Pan Babcia" poszuko jako fajno frelka i niech łona gro Babcia łon Dziadka. Czyż ni mom racji?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:59Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: PopTreść komentarza: Zgadzam się. Wiele zła się tam dzieje od lat!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:47Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Ta jasne. Wina szkoły jest ewidentna. Skoro instytucje zawodzą to media nagłaśniają patologię.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:44Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Napisał dyrekcja lub jej pochlebcy! 😅Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:41Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła ucznia
zachmurzenie małe

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama