Reklama
czwartek, 29 stycznia 2026 23:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Młode pokolenie z Kędzierzyna-Koźla ma swój głos. I to aż w parlamencie! ZDJĘCIA

W obradach XXX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży uczestniczyła trójka uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11.
  • Źródło: Urząd miasta
Młode pokolenie z Kędzierzyna-Koźla ma swój głos. I to aż w parlamencie! ZDJĘCIA

W ławach poselskich zasiedli Wiktoria, Piotrek i Kuba. Wraz z rówieśnikami z całej Polski debatowali w najważniejszych dla nich tematach. Na ich postulaty z mównicy odpowiadała m.in. minister Edukacji Narodowej Barbara Nowacka. Wiktoria Jopek (klasa 7b), Piotr Stawski (klasa 6a) oraz Jakub Dudka (klasa 8c) mieli także okazję spotkać się z Marszałkiem Szymonem Hołownią, Rzecznikiem Praw Dziecka Moniką Horną-Cieślak oraz posłanką Krystyną Szumilas.

W tej niezwykle cennej lekcji demokracji uczniom PSP nr 11 towarzyszyła dyrektor Małgorzata Jurzyk-Polis oraz wizytator Kuratorium w Opolu Monika Pawlicka. W obradach XXX sesji Sejmu i Młodzieży wzięli udział reprezentanci 153 szkół z kraju.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KasiaTreść komentarza: To niech się wykupi od śmierci, diabeł niech pomoże on już tak przy jej łóżku ogonem trzepieData dodania komentarza: 29.01.2026, 21:49Źródło komentarza: Kobieta chce przekazać 2,5 mln euro. Tajemnicza wiadomość od Eleny Pavlos z Grecji krąży w sieciAutor komentarza: MTreść komentarza: Telefonu nikt nie odbiera. Niezły kit. Tylko kasę pewnie wzięliData dodania komentarza: 29.01.2026, 18:30Źródło komentarza: Jeździeckie warsztaty zimowe w siodle 2026. Udział jest bezpłatny!Autor komentarza: JaTreść komentarza: Brawo prokuratura kędzierzyn koźle!!!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:45Źródło komentarza: Prokuratura Krajowa uchyla decyzję z Kędzierzyna-Koźla i nakazuje wszczęcie śledztwa. Nowe faktyAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Nie każdy miał czas i możliwość być na owym spotkaniu... Dlatego proponuje by U.M. zorganizował ankietę z mądrymi pytaniami w tym z możliwością napisania własnego wniosku do władz i służb... Ankieta powinna być dostępna dla wszystkich mieszkańców by każdy mógł się wypowiedzieć. Po czym analizę i wnioski upublicznić. Następnie wdrożyć w życie owe zmiany.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:15Źródło komentarza: Mieszkańcy spotkają się z policją i strażą miejską porozmawiać o bezpieczeństwie w KoźluAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: A czy tylko dla mnie ? Co ciebie to nie interesuje ignorancie ? To ludzie powinni się tym interesować i po co te durne złośliwości ? Tylko pokazujesz swą wredność i złośliwość społeczną....Data dodania komentarza: 29.01.2026, 17:09Źródło komentarza: Mieszkańcy spotkają się z policją i strażą miejską porozmawiać o bezpieczeństwie w KoźluAutor komentarza: RajmundTreść komentarza: W środku na zdjęciu z mandoliną Renata Poguntke panieńskie Janocha moja ciociaData dodania komentarza: 29.01.2026, 13:26Źródło komentarza: Krystyna Konarska - skromna dziewczyna z Większyc trafiła na paryskie estrady. ZDJĘCIA
zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna