Reklama
poniedziałek, 16 marca 2026 11:34
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spektakl „Kukla” Wojtka Kowalskiego w Kędzierzynie-Koźlu

Działający w Kędzierzynie-Koźlu, Teatr Ludzi Pracujących zaprasza na spektakl Wojtka Kowalskiego pt. „Kukla”.
  • Źródło: Teatr Ludzi Pracujących
Spektakl „Kukla” Wojtka Kowalskiego w Kędzierzynie-Koźlu

Wojtek Kowalski, częstochowianin. Twórca wielu happeningów, konferansjer, instruktor teatralny, polonista. W latach 1989-2000 aktor Teatru WI-Fi-Fi. W latach 90-tych muzyk zespołu Hababuk. Współpracował z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym. Wystąpił w kilku filmach Wytwórni A’YOY, między innymi partnerował Stanisławowi Tymowi i Maćkowi Stuhrowi w "Baśni o ludziach stąd", wcielając się w rolę Hektora. Dwukrotny laureat Nagrody im. Maxa Szoca na Famie (1995, 2010). Za swoje autorskie monodramy otrzymał kilkanaście nagród aktorskich na najważniejszych festiwalach teatralnych w kraju. Na scenie teatralnej aktywny od 33 lat.

Teatr Ludzi Pracujących wraca z KKoFFeiną o czym poinformował już mediach społecznościowych.  

Dla tych, którzy nie wiedzą lub nie pamiętają w ramach projektu KKoFFeina zapraszamy do Kędzierzyna na ciekawe spektakle w wykonaniu teatrów offowych. Na pierwszy ogień 16.11.2024 o godz. 17.00 - Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy i jego najnowszy spektakl „Kukla”. Tym razem, każdemu KKoFFeinowemu spektaklowi będą towarzyszyły inne wydarzenia. Zapraszamy na warsztaty wprowadzające do spotkania z "Kuklą", które odbędą się przed spektaklem o godz. 15:30 w DK Lech, poprowadzi je nasza reżyserka Kinga Dębska - ilość miejsc ograniczona.

Warto dodać, że Wojtek Kowalski sięga ponownie po teksty Janusza Rudnickiego (po raz pierwszy wykorzystał je w spektaklu „3xTAK RUDNICKI” w 2016 roku). 

Tym razem w oparciu o prozę, jak sam twierdzi, jednego z najważniejszych polskich pisarzy współczesnych, powstał monodram „Kukla”. Już sam tytuł może sugerować tematykę, z jaką będzie mierzył się aktor. Wszak kukla, to czapka słynnego Stańczyka – błazna, ale jedynego w swoim rodzaju, obdarzonego szczególną umiejętnością zabawnego, a zarazem inteligentnego komentowania ówczesnej rzeczywistości, we wszystkich jej społeczno-kulturowych przejawach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kowal 31.10.2024 17:06
Czy to rodzina tego Kowalskiego z Opola?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Celebrujmy urodziny dzieci. Jak tak dalej pójdzie to zostaniemy tylko ze starcami.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 08:59Źródło komentarza: Pani Stanisława Kawik świętuje 102. rocznicę urodzinAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Idzie wiosna i wychodzą rowerzyści i inne denerwujące insekty jak muchy i komaryData dodania komentarza: 16.03.2026, 08:58Źródło komentarza: Kędzierzyn-Koźle na dwa kółka! Rusza trening przed „Rowerową Stolicą Polski”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Bo jeszcze ich nie złapali.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 08:57Źródło komentarza: Dwa pożary nieużytków w jeden dzień w gminie Polska Cerekiew. ZDJĘCIAAutor komentarza: sentTreść komentarza: No to teraz trzeba jeszcze wspomnieć o wodnej karuzeli w Jordanie w kozielskim parku i ślizgawce samolocie na NDMie, niedaleko ww. brodzika.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 05:52Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIA R Autor komentarza: Rychu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: A kto jest prezesem w tych Wodnych oddziałach, tam dają zarobić gdzieś 40.000 na miesiąc. Ja tu węszę jakiś gruby WAŁ !!! Poczytajcie jak Tusk daje zarobić. My w PiS nigdy tak nie szarżowaliśmy, wszyscy szefowie w Wodach to były kryształy, nikt nie zamawiał nowych limuzyn czy luksusowych terenówek. SKANDAL, krety, dziki ryją w wałach a prezesi nic z tym nie robią, wały są jak sito!!!Data dodania komentarza: 15.03.2026, 23:37Źródło komentarza: Wody Polskie skontrolują wały w Kędzierzynie-Koźlu i Bierawie. Ruszają przeglądy przeciwpowodziowe R Autor komentarza: Rychu, taki lepszy Ryszard.Treść komentarza: Krycha żarła i się ze mną nie dzieliła, dziwna kobieta jest. My w PiS nigdy nic nie ukradliśmy, a co tylko wam zabraliśmy w podatkach to zaraz uczciwie dzielono na potrzebujących w programach np. Willa+. Obecnie wszystko już skradzione do gołej kości, szkoda Polski. Trzeba ją oddać uczciwemu Braunowi, to patriota. Jest szansa, że wypowie wojnę Izraelowi i Niemcom, będą reparacje no i precz z uniom.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 23:32Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału Konstytucyjnego
słabe opady deszczu

Temperatura: 9°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama