Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 09:09
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

"TAK dla edukacji! NIE dla deprawacji". W niedzielę manifestacja w Kędzierzynie-Koźlu

W Polsce, 1 grudnia, odbędą się protesty pod hasłem "TAK dla edukacji! NIE dla deprawacji!". Główne wydarzenie zaplanowano w Warszawie, ale solidarność z tym postulatem wyrażą również mieszkańcy wielu innych miast, w tym Kędzierzyna-Koźla. Organizatorem ogólnopolskiego protestu jest środowisko związane z obroną tradycyjnych wartości w edukacji oraz rodzicami zatroskanymi o treści przekazywane dzieciom w szkołach.
"TAK dla edukacji! NIE dla deprawacji". W niedzielę manifestacja w Kędzierzynie-Koźlu

Hasło "TAK dla edukacji! NIE dla deprawacji!" odnosi się do sprzeciwu wobec wprowadzania do systemu edukacji treści, które zdaniem organizatorów mogą deprawować dzieci i młodzież. Protestujący domagają się większego wpływu rodziców na to, czego uczą się ich dzieci w szkołach, szczególnie w kontekście zajęć wychowania seksualnego i treści dotyczących tożsamości płciowej.

W szczególności organizatorzy postulują:

  • Ochronę dzieci przed edukacją seksualną, która w ich opinii nie jest dostosowana do polskich tradycji i kultury.
  • Wzmocnienie roli rodziców w procesie edukacyjnym.
  • Promowanie tradycyjnych wartości w szkołach.
Planowany protest w Kędzierzynie-Koźlu

Struktury Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu zapowiedziały swoje wsparcie dla tej inicjatywy. Członkowie i sympatycy partii, a także mieszkańcy, którzy identyfikują się z hasłami manifestacji, spotkają się 1 grudnia o godzinie 15:00 w Parku Pojednania w Kędzierzynie-Koźlu.

Lokalny protest będzie miał formę symbolicznej pikiety, podczas której uczestnicy wyrażą swoją solidarność z organizatorami warszawskiej manifestacji. – „Chcemy jasno powiedzieć, że edukacja powinna być zgodna z naszymi wartościami. Popieramy rodziców, którzy domagają się prawa do decydowania o treściach przekazywanych ich dzieciom” – podkreślają organizatorzy lokalnego wydarzenia.

Protest w Kędzierzynie-Koźlu ma być wyrazem wsparcia dla mieszkańców innych miast, którzy tego dnia wyjdą na ulice, by bronić swoich przekonań dotyczących edukacji. Organizatorzy apelują o udział wszystkich osób, którym zależy na tradycyjnych wartościach w edukacji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Rüstem Pasza 30.11.2024 23:58
TAK dla edukacji zdrowotnej, NIE dla pisowskiej ciemnoty i HiTu!

R
Rychu, taki lepszy Ryszard. 01.12.2024 16:12
Dobrze, że jesteś, kopanie się z koniami, orka na ugorze jaki tu panuje w pojedynkę to nie jest proste zadanie...

LLL 01.12.2024 19:59
Tak, tak, nalepszejszy Rychu, kopanie się z "koniami" to orka na ugorze...

Ryszard psie serce. 01.12.2024 19:58
Nie widzę tu różnicy czy ciemnota z PIS czy KO. Jesteście tacy sami. Szkoda że wasze mózgi nie działają tylko odbierają to co wam wmawiają.

Bambi 01.12.2024 21:35
Pier.... się w ten głupi łeb cymbale.

Kris 30.11.2024 18:55
A co to da tradycyjne wartości jak chłop zdradza babę a baba chłopa i na oczach dzieci leja się po pyskach

Tradycjinalista 30.11.2024 22:49
Chłop przepija wypłatę i 800+, tłucze babę, jeździ paskiem słuchając duscopolo, ryczy na dzieciary, ale w niedzielę chodzi do kościoła i zawsze glosuje na PiS

marcin 30.11.2024 17:50
wolę dla moich dzieci teorię seksu w szkole niż praktykę seksu na plebanii

Pejter 30.11.2024 22:22
Pedofil to pedofil. Nie ważne czy w sukience, czy w garniturze parti Lewicy

Mariolka 30.11.2024 17:18
No niech zgadnę kto będzie. Dziadki, kibole, księża i katecheci.

Pejter 30.11.2024 22:24
W internecie jesteś anonimowa. Powiedz to im wprost w twarz. A no sorry, z domu nie wychodzisz. Tylko na wybory Kalicji Odbywatelskiej. Tylko Konfederacja.

Kurka 01.12.2024 23:54
Aha, to twoje zdjęcie obok. Teraz wiem jak wyglądasz. Przestałeś być anonimowy.

R 01.12.2024 15:38
Na pewno nie pójdą ludzie popierający aktualny reżim który rządzi w tym kraju. Dotyczy też i tego miasta, w którym ludzie prawi stanowią mniejszość. Bo większość wyłączyło myślenie i załączyli TVN.

Bambi 01.12.2024 21:37
Wzięłaś rano leki???

Zgred 30.11.2024 14:00
To zwolennicy samotnych fscetow ubranych w czarne sukienki, nauczajacych ich dzieci o zyciu w rodziinie za nasze podatki?

Żenada 30.11.2024 16:50
Zgred to prawdziwy zgred.

R
Rychu, taki lepszy Ryszard. 30.11.2024 13:36
Słyszałem że Trzaskowski będzie uczył masturbacji ale już nie wiem w jakiej to było telewizji, chyba TVP Info albo TVN? Sam nie nie wiem. Żeby tego uczyć to trzeba mieć dyplom nauczyciela mianowanego?

kuzyn z Cigacic 30.11.2024 17:22
Żeby uczyć sam dyplom nie wystarczy. Ryśku psotniku ty.

Pejter 30.11.2024 22:26
Ryszardzie w tym mieście możliwości rządzi 5 kolumna. Gdzie ścieżka rowerowa i chodnik z Piastów na blachownie. Gdzie nowe rondo milenijne. Gdzie odbiór przedszkola w klodnicy.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kpina DM 2026 Treść komentarza: Mam nadzieję że ten syf na parkingach sklepów prywatnych,chodnikach, parkach itd będzie posprzątany przez organizatorów tego wydarzenia. Aleję Jana Pawła pewnie wypicuja a reszta głęboko gdzieś jak co roku, nie potraficie posprzątać wszystkiego w okolicy, to wasza impreza i wasz problem a nie nas lokalnych przedsiębiorców. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 00:36 Źródło komentarza: Dni Kędzierzyna-Koźla rozpoczęte. Orkiestra Żeglugi „przegoniła” deszczowe chmury. ZDJĘCIA Autor komentarza: Mateusz Treść komentarza: W chrześcijaństwie joga bywa uznawana za grzech lub zagrożenie duchowe z powodu jej korzeni w religiach Wschodu. Kościół katolicki zwraca uwagę na to, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale system filozoficzno-religijny prowadzący do panteizmu i bałwochwalstwa (sprzeczne z I przykazaniem) oraz próbę osiągnięcia zbawienia własną mocą. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 23:43 Źródło komentarza: Zbliża się Międzynarodowy Dzień Jogi na Dębowej Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ćwiczcie, ćwiczcie bo mięso armatnie jest potrzebne.... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:58 Źródło komentarza: Poligon zamiast szkolnych ławek. Tak ćwiczyli kadeci z Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA Autor komentarza: xD Treść komentarza: Właśnie.. zrobicie dobre spotkanko poznawczo-mordobijne to i Batyr może odruchowo przyjedzie z patronatem :D Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:46 Źródło komentarza: 20 lat temu reaktywowali Chemika. Przypominamy, jak wszystko się zaczęło Autor komentarza: Janush Treść komentarza: I zapraszamy zapie*dalać na nasze premie od 6 rano xd Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:44 Źródło komentarza: Grupa Azoty poprawia wyniki. Kędzierzyn z wyraźnym wzrostem rentowności Autor komentarza: Leszek Treść komentarza: Czarną pszczołą czyli zadrzechnię fioletową, obserwujemy już od kilku lat, na terenie ROD Kuźniczka przy ul. Platanowej oraz w Lenartowicach. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 22:33 Źródło komentarza: Czarna pszczoła uchwycona na kozielskich ogródkach działkowych. ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama