Reklama
środa, 22 kwietnia 2026 00:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Znów pomogą rodakom zza wschodniej granicy. Rusza kolejna akcja

Tak jak w zeszłym roku razem z akcją paczkową rusza organizowany przez Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle konkurs dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół średnich.
  • Źródło: Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle
Znów pomogą rodakom zza wschodniej granicy. Rusza kolejna akcja

Placówka, która wyśle zgłoszenie chęci udziału w konkursie do 31 stycznia na mail: [email protected] i uzbiera największą ilość pełnych paczek (zgodnych z listą) w swojej kategorii w ramach akcji „Jeden naród ponad granicami" w przeliczeniu na ilość podopiecznych w placówce otrzyma BON O WARTOŚCI 1500 zł do wydania na potrzeby placówki. 

Szczegóły zostały wysłane na maile placówek. Placówki, które nie otrzymały maila z regulaminem, a chciałaby wziąć udział w konkursie prosimy o kontakt. Zbiórka paczek trwa do 23 marca 2025 roku. Zachęcamy do udziału! – czytamy na facebookowym profilu Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle.

Przypomnijmy w ramach akcji „Jeden naród ponad granicami” organizatorzy przygotują paczki, które trafią następnie do Polaków z Kresów Wschodnich. Każdy może dołączyć do tej szlachetnej inicjatywy, która potrwa do końca kwietnia.  

Przez ponad dekadę trwania akcji w naszym mieście setki, jak nie tysiące paczek z darami pojechało do rodaków na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Co roku do inicjatywy włącza się wiele firm, instytucji, szkół, przedszkoli, parafii, jak również zwykłych mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gru 11.01.2025 00:15
A te bony to z czyich pieniędzy?

Cała Prawda 10.01.2025 21:29
Ale gańba ! Tylu tu w Polsce nawet w naszym mieście ludzi potrzebuje pomocy zwłaszcza starszych, niepełnosprawnych, biednych a wy wysyłacie pomoc tam gdzie z wdzięczności później plują na nas.

Cała Prawda 10.01.2025 21:20
Wstyd. Tylu tu w Polsce nawet w naszym mieście ludzi potrzebuje pomocy zwłaszcza starszych , niepełnosprawnych a wy wysyłacie pomoc tam gdzie z wdzięczności później plują na nas.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Gdyby nie niemiecki imperializm to dalej mieliby te wszystkie pałace. Przegrali w jedną wojnę wszystkie swoje zdobycze z 250 lat podbojów.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:04Źródło komentarza: „Niebiański” kolor zachował się na starym murze w okolicach dawnego pałacu Flemminga. VIDEOAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Ciekawostka. Jak opowiesz po śląsku nawet najśmieszniejszy kawał na świecie to straci wszystko. Świerszcze grają. Sprawdźcie sami.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:00Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: AgaTreść komentarza: Czemu Pan Babcia a nie Pan Dziadek skoro to facet? Wszystko fajnie ale po co zaś robi chlop za baba? Już wszędzie, na z kożdym kroku tak musi być? Downij na Śląsku tak nie było. Chlop był chlopym a baba babom a babcia babciom i niech tak łostanie. Niech se "Pan Babcia" poszuko jako fajno frelka i niech łona gro Babcia łon Dziadka. Czyż ni mom racji?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:59Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: PopTreść komentarza: Zgadzam się. Wiele zła się tam dzieje od lat!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:47Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Ta jasne. Wina szkoły jest ewidentna. Skoro instytucje zawodzą to media nagłaśniają patologię.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:44Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Napisał dyrekcja lub jej pochlebcy! 😅Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:41Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła ucznia
zachmurzenie małe

Temperatura: 6°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna