piątek, 5 grudnia 2025 06:38
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

390-tonowy gigant rozładowany w porcie Grupy Azoty Kędzierzyn. ZDJĘCIA

Na nabrzeżu portowym Grupy Azoty Kędzierzyn przeprowadzono wczoraj (24 stycznia) prace związane z rozładunkiem najcięższego urządzenia dostarczanego drogą wodną na budowę nowego bloku gazowego w Elektrowni Rybnik.
  • Źródło: Grupa Azoty Kędzierzyn
390-tonowy gigant rozładowany w porcie Grupy Azoty Kędzierzyn. ZDJĘCIA

Turbina gazowa to też jeden z najważniejszych jego elementów. Wraz z generatorem, który przypłynie do portu Grupy Azoty Kędzierzyn w marcu,  będą stanowić serce nowej elektrowni.

Przeładowywana w piątek turbina waży niemal 390 ton. Po wyładunku z barki trafiła na plac składowy na terenie kędzierzyńskiej spółki, a w dalszą drogę transportem drogowym wyruszy 18 lutego.

Natomiast na poniższych zdjęciach widać rozładunek zestawu TUR-77 w porcie Azoty dzisiaj (w sobotę - 25 stycznia) od godziny 8.00. Autorem zdjęć jest kpt. Leszek Mańkowski.


Zapraszamy również do obejrzenia poniższej fotorelacji z piątkowego wyładunku turbiny gazowej (źródło: Grupa Azoty Kędzierzyn). 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LulekTreść komentarza: Kiedys miasto banków teraz klinik . Jakas miazgaData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:25Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: JasnowidzTreść komentarza: Słuszna i uzasadniona decyzja. Może dzięki tym urządzeniom znikną czarne pasy na jezdni - ślady gwałtownego hamowania tuż przed przejściem dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. O zgrozo - większość śladów należy do ciężarówek. Czy rozsądek w głowach " mistrzów kierowcy " weźmie górę...?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:11Źródło komentarza: Uśmiech za przepisową jazdę. Trzy nowe mierniki prędkości w mieścieAutor komentarza: Ob. SerwatorTreść komentarza: Jedna z klinik stomatologicznych. Normalnie trudno się domyślić jaka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 16:33Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: dobrodziejTreść komentarza: Piszecie o Świętym Mikołaju, a na zdjęciu Hałabała...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:59Źródło komentarza: Napisz list do św. Mikołaja. Zapraszamy do udziału w naszej corocznej akcjiAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Co znów szukają do przeszkolenia mięsa armatniego by z czasem zostali wysłani i ginęli za banderland ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:51Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: 66979Treść komentarza: a czemu do Gliwic są tylko 4 pociągi w ciągu doby, a do breslau 20 ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:04Źródło komentarza: Zmianie ulegną godziny przyjazdów i odjazdów pociągu
Reklama
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 4°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna