Reklama
czwartek, 30 kwietnia 2026 07:41
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Młodzież z OSP Gościęcin z wizytą u strażaków i na lodowisku. ZDJĘCIA

W ramach zimowego wypoczynku zorganizowano wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu oraz na lodowisko.
  • Źródło: OSP Gościęcin
Młodzież z OSP Gościęcin z wizytą u strażaków i na lodowisku. ZDJĘCIA

Źródło: OSP Gościęcin

Podczas wizyty w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu młodzież z bliska mogła się przyjrzeć wozom bojowym i specjalistycznemu sprzętowi pożarniczemu. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami uczestnicy dowiedzieli się wielu cennych informacji na temat trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej służby strażaków. Młodzi druhowie przekonali się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale także ratują życie i mienie podczas wypadków drogowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Szczególnie podkreślono, jak istotne są szybka reakcja, sprawność fizyczna i umiejętność podejmowania decyzji w sytuacjach kryzysowych.

Strażacy przypomnieli młodzieży, w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną i jakie informacje należy podać dyspozytorowi. To pouczający element wizyty, który może okazać się bezcenny w sytuacji zagrożenia.

Po wizycie w straży uczestnicy udali się na lodowisko, gdzie mogli się wyszaleć i aktywnie spędzić czas.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WoznyInternetuTreść komentarza: Skoro niepotwierdzonento po co rozsiewacie p,otko?Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:56Źródło komentarza: Niepotwierdzone doniesienia na temat przyszłości kędzierzyńskiego CarrefouraAutor komentarza: Instytut Myśli CiemnogrodzkiejTreść komentarza: a ciebie kiedyś porwała czarna Wołga i jakiś dygnitarz ci pod kopułą gmerał...Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:15Źródło komentarza: Retro pojazdy w centrum uwagi. Rozpoczęcie sezonu miłośników pojazdów zabytkowych. ZDJĘCIAAutor komentarza: GregTreść komentarza: Były LECLERC niszczeje od 2 lat.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 14:59Źródło komentarza: Niepotwierdzone doniesienia na temat przyszłości kędzierzyńskiego CarrefouraAutor komentarza: 60Treść komentarza: Podobna sytuacja była w przypadku pożarów; wysypiska i przy ul. Stalmacha. Dymy było widać z odl. ok 100,0 km, żadnej informacji co się pali, kierunku wiatru, w radiu muzyka disco-polo. Radni to przemilczeli ?Data dodania komentarza: 29.04.2026, 12:35Źródło komentarza: Zanieczyszczenie wody na osiedlu Blachownia. Radni pytali o procedury i opóźnioną informacjęAutor komentarza: Joanna MaciagTreść komentarza: W I LO w Koźlu impreza trwałą ponad 4 godziny, prawie do 21szej od 16:30. Brak szacunku dla rodziców. Rodzice stali na korytarzu bo nie było miejsca dla auli.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 11:00Źródło komentarza: Maturzyści pożegnali szkolne mury. Przed nimi egzaminy i spełnianie marzeń. ZDJĘCIAAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Szkoda, że na takich zlotach 90% aut to niemieckie złomy - Golfy 3, Audiki 80, Mercedesy W124 i inne nudne do porzygu wozidła. Ale 2CV i Mini fajne. Dobrze widzę w tle na jednym zdjęciu Fiata Dino? Toż to rarytas nie z tej ziemi!Data dodania komentarza: 29.04.2026, 10:32Źródło komentarza: Retro pojazdy w centrum uwagi. Rozpoczęcie sezonu miłośników pojazdów zabytkowych. ZDJĘCIA
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama