Reklama
poniedziałek, 15 grudnia 2025 12:04
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zjazd wydawców lokalnych gazet i portali oraz konkurs SGL Local Press 2024

Wydawcy najlepszych gazet lokalnych oraz portali spotkali się w Białobrzegach koło Warszawy, by dyskutować o wyzwaniach i przyszłości rynku medialnego w Polsce.
Zjazd wydawców lokalnych gazet i portali oraz konkurs SGL Local Press 2024

Kilkudziesięciu wydawców lokalnych gazet i portali z całej Polski spotkało się w Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim w dniach 12-14 marca. To członkowie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych, które istnieje od 1998 roku. Program zjazdu obejmował walne zebranie, szkolenia i dyskusje o najważniejszych sprawach dotyczących tej branży, m.in. pracach nad ustawą medialną czy działaniach gigantów technologicznych. Był też czas na wymianę doświadczeń i rozmowy o przyszłości lokalnych gazet i portali. Prezesem SGL jest Andrzej Andrysiak - Dziennikarz Roku 2024, laureat Grand Pressa, a stowarzyszenie skupia ponad 130 tytułów, a wśród nich są tygodnik Nowa Gazeta Lokalna z Kędzierzyna-Koźla oraz portal Lokalna24.pl.

Zjazd wydawców zorganizowano przy okazji gali Local Press 2024, która odbyła się w Warszawie. To najważniejszy konkurs ogólnopolski przeznaczony dla mediów lokalnych i regionalnych. Każdego roku jury nagradza najlepsze teksty, fotografie i materiały wideo, które zostały opublikowane albo wyemitowane w lokalnych mediach. W niemal wszystkich kategoriach tej edycji zostały zgłoszone materiały, które przygotowali dziennikarze Nowej Gazety Lokalnej i portalu Lokalna24.pl, ale tym razem nie zdobyli żadnych wyróżnień (przed rokiem były to trzy nominacje). Najważniejszą nagrodę otrzymał portal Nowiny.pl. Gratulacje!



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Koźlanin 22.03.2025 16:03
Zjazd wydawców lokalnych gazet i portali... Coraz mniej uczciwej i wolnej prasy... Brak rzetelnej informacji gdyż wszyto kręci się w okół polityki nawet tej lokalnej.... Dlatego więcej dla społeczeństwa uczciwej i prawdziwej informacji bo to przecież dla nich powinno być pisane a nie pod dyktando władz.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: DdTreść komentarza: Proponuję zobaczyć oświetlenie domu w Dębskiej Kuźni,obok Opola. Szwagier się postarał 😄Data dodania komentarza: 15.12.2025, 08:29Źródło komentarza: Tysiące światełek i dmuchańce na posesji w Starej Kuźni. WIDEOAutor komentarza: PasagerTreść komentarza: Jak tam miny? Wspaniale nas PKP powitało wraz z nowym rozkładem jazdy co nie? +20min na dzień dobry 05:45 PR POLREGIO S.A.46411 (R) Uśmiechnijcie się.Data dodania komentarza: 15.12.2025, 06:48Źródło komentarza: Zmianie ulegną godziny przyjazdów i odjazdów pociąguAutor komentarza: EwaTreść komentarza: Pięknie radośnie bajkowo dziękujemy nagranie wprawia w dobry nastrój Magia ŚwiątData dodania komentarza: 14.12.2025, 14:06Źródło komentarza: Tysiące światełek i dmuchańce na posesji w Starej Kuźni. WIDEOAutor komentarza: ☆PANTERA☆Treść komentarza: Pieknie oświetlone cos wspanialego przystrojone świątecznie gratulujęData dodania komentarza: 14.12.2025, 12:21Źródło komentarza: Tysiące światełek i dmuchańce na posesji w Starej Kuźni. WIDEOAutor komentarza: Kuzyn spod TarnowaTreść komentarza: Wojtek Czapla to dyrektor liceum. Gratulacje Wojtek!!!Data dodania komentarza: 13.12.2025, 22:46Źródło komentarza: Stracili nadzieję na dziecko, ale wtedy wydarzyło się coś pięknegoAutor komentarza: fotografTreść komentarza: zdjęcia słabeData dodania komentarza: 13.12.2025, 22:40Źródło komentarza: Mikołajkowe spotkanie z mistrzami tenisa stołowego. ZDJĘCIA
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 3°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama