Reklama
środa, 21 stycznia 2026 05:24
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Matura to za mało? Sprawdź, co możesz mieć oprócz niej!

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Główny Urząd Statystyczny, do ubiegłorocznego egzaminu przystąpiło ponad 245 tysięcy uczniów. Egzamin ten stanowi bowiem bardzo ważny etap edukacji, otwierając dostęp do kolejnych możliwości, w tym studiów wyższych lub lepszego startu naszej kariery zawodowej. Jednak, uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu maturalnego może być jednocześnie początkiem fantastycznych osiągnięć naukowych. W dzisiejszym artykule udowadniamy, że matura to dopiero początek!
  • Źródło: Promocja
Matura to za mało? Sprawdź, co możesz mieć oprócz niej!

Transfer placówki edukacyjnej 

Zanim przejdziemy do przedstawienia kluczowych benefitów i korzyści, które przyjdą wraz z ukończeniem odpowiedniej placówki edukacyjnej, warto odpowiedzieć na popularne pytanie. Koncentrując się na doskonałym zdaniu egzaminu maturalnego, wiele osób zastanawia się, czy można przenieść się z technikum do liceum?

 
Okazuje się bowiem, że taka zmiana jest możliwa. Jednak jej poważny i odpowiedzialny charakter wymaga rzetelnego uzasadnienia oraz spełnienia kilku warunków. W tym celu konieczne jest sporządzenie odpowiedniego wniosku o przeniesienie do innej szkoły, gdzie musimy także uargumentować taką zmianę.


Jeśli uczeń czuje, że bieżąca placówka nie spełnia jego wymagań, warto zastanowić się nad takim krokiem. Profesjonalna przestrzeń do nauki może bowiem znacząco wpłynąć na rozwój i dalsze plany zawodowe dziecka, czego najlepszym przykładem jest liceum plastyczne - Wrocław. Dlaczego?
 

Liceum Sztuk Plastycznych

Tytułowa placówka doskonale udowadnia, że wybór odpowiedniej szkoły zapewnia znacznie większe benefity niż wyłącznie pozytywne ukończenie egzaminu maturalnego. Wówczas wspomniane osiągnięcie staje się jedynie dodatkowym atutem, a uczeń zyskuje podwójnie.


Możliwe jest bowiem uzyskanie specjalizacji w obszarze techniki druku artystycznego we Wrocławiu. Jest to propozycja dedykowana osobom zainteresowanym działalnością artystyczną, ale nie tylko. Specjalnie opracowany program szkoleniowy prezentuje bowiem różnorodne techniki drukowania, przekazując wiedzę na temat przygotowania matryc, doboru właściwych surowców i materiałów, ale nie tylko. 


Uczniowie zyskują pierwsze doświadczenia praktyczne, tworząc wyjątkowe ilustracje, grafiki oraz kompozycje, łącząc style i gatunki. Co szczególnie ważne, szkoła licealna zapewnia bardzo rozbudowany zakres nauki i pełną dowolność tworzenia własnej ścieżki kariery. Właśnie dlatego każdy kandydat samodzielnie podejmuje decyzję o przystąpieniu do egzaminu maturalnego. Osoby, które nie chcą kontynuować edukacji na studiach wyższych, mogą zrezygnować z tego etapu.


Jednocześnie, kierunek wymaga zaliczenia egzaminu dyplomowego, który potwierdza zdobyte umiejętności. Zdanie części praktycznej i teoretycznej sprawia, że absolwent otrzymuje dyplom zawodowy w zawodzie plastyk. Jak widać, nowoczesna placówka edukacyjna sprawia, że egzamin maturalny jest jedynie częścią wszystkich benefitów!

 

Wybierz swoją drogę

Techniki druku artystycznego to tylko jedna z wielu specjalizacji, którą oferuje wrocławskie liceum. Do pozostałych opcji zalicza się także fotografię artystyczną, mural, projektowanie graficzne, publikacje multimedialne, techniki rzeźbiarskie, tradycyjne techniki malarskie oraz pozłotnicze, a także witraż. Cała oferta jest zatem naprawdę rozbudowana!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Kiedyś to było fajne życie. Bilety kupowało się w kiosku lub w punkcie kontroli czasu i się jechało łamańcem. A teraz arak na MZK na fejsie, tiktoku czy tiktakach? A młodzi jak zabawki zdalnie sterowane.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 20:29Źródło komentarza: Cyberatak na profil Facebook MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Konto prawdopodobnie zostało przejęteAutor komentarza: ZenobiaTreść komentarza: Chodzi katolka do kościoła klęka coś jęczy i stęka pod nosem a później gorzkie żale wylewa na psy... Co za hipokrytka i faryzeuszka.....Data dodania komentarza: 20.01.2026, 18:48Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: ZgredzikTreść komentarza: Ty też ciągle warczysz i powinieneś mieć kaganiec na mordzie bo zagrożenie szerzysz pajacu.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:31Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Proszę ciągle ci sami komentatorzy którym wszystko przeszkadza. To właśnie tacy są potencjalnymi trucicielami psów czy kotów. Nie nawidzą zwierząt ani ludzi. I tym policja się powinna zająć.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:21Źródło komentarza: Odnotowano już cztery przypadki otrucia psów. Mieszkańcy ostrzegają: „Ktoś kręci się koło posesji”Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Jak zwykle władzunia chwali się co "chcemy" i na tym się kończy ich rola. Kasa rozwalana jest na bzdury a efektu co jest najważniejsze brak !. Czyli mieszania czynszowe czy przyciągnięcie inwestorów a zatem nowe atrakcyjne miejsca pracy.... To jest najważniejsze a nie ciągłe podwyższanie pensji nauczycielom czy budowanie ścieżek rowerowych albo inwestycji w sport. Z tego dochodu do budżetu miasteczka nie będzie...Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:15Źródło komentarza: Na co miasto Kędzierzyn-Koźle wyda 488 milionów złotych?Autor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: I co się dziwić ? Ilość mieszkańców tego upadającego miasteczka będzie się zmniejszać. Starzy umierają a młodzi wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy lub kontynuacji nauki. Nowosielska od lat siedzi i nic dobrego nie robi i nie zrobiła by to miasteczko kwitło. Brak nowych lokali mieszkalnych - czynszowych, brak nowych atrakcyjnych miejsc pracy a to podstawa egzystencji każdego miasta. Port Kozielski każdy widzi jaki jest i taki jest stosunek władz jaki ten port. Czas by pożegnać ta panią i rozliczyć za okres demontażu Kędzierzyna-Koźla.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 17:06Źródło komentarza: Nadal oscylujemy wokół 50 tysięcy mieszkańców, ale jest nas coraz mniej
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -8°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna