Ponad połowa nastolatków doświadczyła hejtu w internecie. Tylko co trzeci zgłasza takie sytuacje komuś dorosłemu. Reszta... milczy. Wszechobecny w sieci język nienawiści, prześladowanie i wykluczenie stały się jedną z największych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Czas zareagować. Czas dać młodzieży narzędzia, by potrafiła bronić siebie i wspierać innych.
Kędzierzyn-Koźle nawiązał współpracę z fundacją #dobryhasztag i dołącza do grona miast, które aktywnie wspierają młodzież w przeciwdziałaniu agresji w sieci. W najbliższych tygodniach w szkołach średnich oraz w najstarszych klasach szkół podstawowych odbędą się specjalne zajęcia poświęcone problematyce hejtu. Będą to inspirujące spotkania z nauczycielami i ekspertami, podczas których młodzi ludzie zdobędą wiedzę, ale także praktyczne umiejętności. Zwieńczeniem projektu będzie wielkie wydarzenie w hali „Azoty”. We wrześniu setki, a być może nawet tysiące uczniów, weźmie udział w wyjątkowej lekcji, w której udział zapowiedzieli znani influencerzy i gwiazdy internetu.
Za organizację całego przedsięwzięcia odpowiada specjalny zespół powołany przez prezydenta miasta Sabinę Nowosielską. Na jego czele stanął zastępca prezydent Tomasz Radłowski, który inspiracje i dobre praktyki czerpał z podobnego projektu realizowanego w Krakowie. W skład delegacji weszli również: Jędrzej Lichosik (Młodzieżowa Rada Miasta), Izabela Iwanejko (nauczycielka szkoły podstawowej i średniej) oraz Alicja Górska i Tomasz Starowicz (przedstawiciele Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego i fundacji „Park”).























Napisz komentarz
Komentarze