piątek, 5 grudnia 2025 09:09
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Akcja strażaków w sławięcickim DPS-ie. Takie manewry mają sens. ZDJĘCIA

W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Zielnej w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się ćwiczenia z udziałem strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.
  • Źródło: KP PSP
Akcja strażaków w sławięcickim DPS-ie. Takie manewry mają sens. ZDJĘCIA

Celem działań  przeprowadzonych w dniach 7–9 maja 2025 roku było zapoznanie się z układem obiektu oraz specyfiką prowadzenia akcji ratowniczych w placówkach opiekuńczych. 

Kluczowym elementem ćwiczeń była praktyczna ewakuacja pensjonariuszy, w tym osób o ograniczonej zdolności poruszania się. Po zakończeniu manewrów funkcjonariusze PSP przeprowadzili szkolenie dla pracowników DPS w zakresie właściwego reagowania na zagrożenia pożarowe – czytamy na facebookowym profilu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Ćwiczenia przyczyniły się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców oraz doskonalenia współpracy służb z personelem placówki.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Realista 12.05.2025 08:24
A ja byłem przekonany że po tak dużej modernizacji obiekt został wyposażony w czujniki dymu, ognia i zraszacze aby zapobiegać pożarom.

Emili 12.05.2025 13:58
Czujniki dymu są na wyposażeniu placówki od początku jej istnienia, co nie zmienia faktu, iż nikt nie jest w stanie przewidzieć jakie zagrożenia mogą się nagle pojawić, a co za tym idzie konieczna będzie ewakuacja wszystkich osób. Ćwiczenia nikomu nie zaszkodzą.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Pan Maruda, niszczyciel dobrej zabawyTreść komentarza: Czekamy na opinię eksperta, Koźlanina. Co Pan sądzi o tej inwestycji?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:57Źródło komentarza: Zmiany na placu zabaw przy ul. Filtrowej. Maluchy mogą już testować nowe urządzeniaAutor komentarza: J GTreść komentarza: Być dentysta to złoty interes chyba ceny usług dentystycznych są przeszacowane i to gruboData dodania komentarza: 5.12.2025, 08:41Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: LutekTreść komentarza: Wszystko się zmienia, a jednak nic się nie zmienia. Jak po 17:00 na ulicach było pusto, tak jest nadal. Co z tym miastem jest nie tak?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:23Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Zacznijmy od tego że to ma na celu pokazać osoba które interesują się mundurem co to jest i przy okazji dobrze się bawić. Przynajmniej ja tak rozumiem, a że tobie coś się odkleiło i komentujesz to jakimś fermentem to gratulację. Farmazon roku!!!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 06:14Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: LulekTreść komentarza: Kiedys miasto banków teraz klinik . Jakas miazgaData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:25Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: JasnowidzTreść komentarza: Słuszna i uzasadniona decyzja. Może dzięki tym urządzeniom znikną czarne pasy na jezdni - ślady gwałtownego hamowania tuż przed przejściem dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. O zgrozo - większość śladów należy do ciężarówek. Czy rozsądek w głowach " mistrzów kierowcy " weźmie górę...?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:11Źródło komentarza: Uśmiech za przepisową jazdę. Trzy nowe mierniki prędkości w mieście
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna