piątek, 5 grudnia 2025 11:02
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mieszkańcy ruszyli do urn wyborczych. Frekwencja wyższa niż pięć lat temu

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dane dotyczące frekwencji w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2025 na godzinę 17:00. Do tej pory w skali kraju zagłosowało 50,69% uprawnionych obywateli – to 14 405 533 osób z 28 416 564 uprawnionych do głosowania. Dla porównania, w 2020 roku o tej samej porze frekwencja wynosiła 47,89%.
Mieszkańcy ruszyli do urn wyborczych. Frekwencja wyższa niż pięć lat temu

Najniższą frekwencję w kraju odnotowano w województwie opolskim, gdzie do godziny 17:00 zagłosowało 43,22% wyborców (309 563 z 716 328 uprawnionych). W 2020 roku, w tej samej godzinie, województwo opolskie miało również jedną z najniższych frekwencji w Polsce.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim do godziny 17:00 do urn poszło 43,02% wyborców, co oznacza, że oddano 28 380 kart do głosowania spośród 65 966 uprawnionych. Dla porównania, pięć lat wcześniej frekwencja w powiecie o tej porze wynosiła 41,13%.

Szczegółowe dane z gmin powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego przedstawiają się następująco:

  • Miasto Kędzierzyn-Koźle – 46,30%
  • Gmina Bierawa – 41,05%
  • Gmina Cisek – 37,55%
  • Gmina Pawłowiczki – 35,26%
  • Gmina Polska Cerekiew – 36,18%
  • Gmina Reńska Wieś – 37,35%

Lokale wyborcze będą czynne do godziny 21:00. Kolejne oficjalne informacje będą publikowane już po zakończeniu głosowania.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: dewTreść komentarza: i kebsówData dodania komentarza: 5.12.2025, 09:04Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: Były pacjentTreść komentarza: Klinika kosmicznych cen!!!!!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:04Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: Pan Maruda, niszczyciel dobrej zabawyTreść komentarza: Czekamy na opinię eksperta, Koźlanina. Co Pan sądzi o tej inwestycji?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:57Źródło komentarza: Zmiany na placu zabaw przy ul. Filtrowej. Maluchy mogą już testować nowe urządzeniaAutor komentarza: J GTreść komentarza: Być dentysta to złoty interes chyba ceny usług dentystycznych są przeszacowane i to gruboData dodania komentarza: 5.12.2025, 08:41Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: LutekTreść komentarza: Wszystko się zmienia, a jednak nic się nie zmienia. Jak po 17:00 na ulicach było pusto, tak jest nadal. Co z tym miastem jest nie tak?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:23Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Zacznijmy od tego że to ma na celu pokazać osoba które interesują się mundurem co to jest i przy okazji dobrze się bawić. Przynajmniej ja tak rozumiem, a że tobie coś się odkleiło i komentujesz to jakimś fermentem to gratulację. Farmazon roku!!!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 06:14Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwości
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna