Reklama
poniedziałek, 16 marca 2026 02:04
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dzieci napisały bajkę! Literacka innowacja w przedszkolu

Rok wspólnego czytania, twórczych działań i literackich przygód zakończył się powstaniem wyjątkowej publikacji. Bajkę napisała jedna z babć, a barwne ilustracje stworzyły dzieci. To zwieńczenie innowacji pedagogicznej pt. „Książka moim przyjacielem”, realizowanej w Publicznym Przedszkolu nr 22.
  • Źródło: Urząd miasta
Dzieci napisały bajkę! Literacka innowacja w przedszkolu

Źródło: Urząd miasta

Przez ostatnie miesiące maluchy regularnie wypożyczały książki z przedszkolnej biblioteczki, korzystając z własnych kart czytelnika. Projekt urozmaiciły spotkania z gośćmi czytającymi bajki, konkursy na ilustracje do ulubionych wierszyków, a także na kolorowe zakładki do książek. Najbardziej zaangażowani zostali nagrodzeni.

Kulminacją działań było uroczyste podsumowanie projektu, podczas którego zaprezentowano autorską książkę, a dzieci obejrzały spektakl „Jaś i Małgosia” przygotowany przez nauczycieli i rodziców. W wydarzeniu udział wzięli m.in. zastępca prezydenta Tomasz Radłowski oraz kierownik Wydziału Oświaty i Wychowania Joanna Hencel.

Autorkami innowacji, realizowanej pod kierunkiem dyrektor Patrycji Bednarek, były Aneta Olejnik i Bożena Szynok.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: z LompyTreść komentarza: Ja korzystałam z " basenu". Do ślizgawki była długa kolejka. Jak myśmy się mieścili w tych kilku litrach wody? Wspaniałe wspomnieniaData dodania komentarza: 15.03.2026, 21:27Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: Patrycja GasziTreść komentarza: W tych czasach są wodne płacę zabawData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:16Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: sąsiadTreść komentarza: Ty Niemiec idź do roboty już.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:14Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: MietekTreść komentarza: A co z incydentami kałowymi? Czy już wtedy znano tą tradycję?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 20:12Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIAAutor komentarza: eherrtTreść komentarza: śmierdzi pełowcem na kilometryData dodania komentarza: 15.03.2026, 20:00Źródło komentarza: Była prezes Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu nowym sędzią Trybunału KonstytucyjnegoAutor komentarza: mieszkaniec lompyTreść komentarza: Dla starego dziada to był brodzik ale dla dzieci basen pełen atrakcjiData dodania komentarza: 15.03.2026, 16:47Źródło komentarza: Zapomniany basen w samym centrum Kędzierzyna. Ktoś go jeszcze kojarzy? ZDJĘCIA
słabe opady deszczu

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama