sobota, 1 sierpnia 2026 17:56
Reklama
Reklama
Reklama

Malują to, co lubią najbardziej. To już 30. wystawa grupy Alla Prima

„W zbliżeniu i z oddali – obrazy widziane sercem” to już 30. wystawa malarstwa członków grupy artystycznej Alla Prima z Kędzierzyna-Koźla. Można ją oglądać w Domu Kultury "Chemik" przy al. Jana Pawła II.
Malują to, co lubią najbardziej. To już 30. wystawa grupy Alla Prima
Wystawy grupy Alla Prima regularnie odbywają się w "Chemiku"

Źródło: Archiwum

W piątek, 23 maja, o godzinie 17 Galerii Sztuk Wszelakich, odbędzie się wernisaż 30. ekspozycji prac członków grupy Alla Prima, która działa przy Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kędzierzynie-Koźlu. Grupa zrzesza pasjonatów sztuk plastycznych – głównie malarstwa. Tworzą ją osoby, które – niezależnie od wcześniejszego doświadczenia artystycznego – pragną rozwijać swoje umiejętności, dzielić się pasją i uczestniczyć w kulturalnym życiu lokalnej społeczności. Członkowie regularnie uczestniczą w warsztatach, plenerach oraz wystawach, prezentując swoje prace nie tylko w Kędzierzynie-Koźlu, ale również poza granicami miasta. Nazwa „Alla Prima” nawiązuje do techniki malarskiej, która oznacza bezpośrednie, spontaniczne malowanie – i właśnie taka jest działalność grupy: pełna ekspresji, energii i twórczej radości. Grupa jest otwarta dla nowych uczestników, którzy chcą rozwijać się artystycznie w przyjaznej i inspirującej atmosferze.

Motto wystawy, którą będzie można zobaczyć w "Chemiku", brzmi: „Drzewa, portrety, mistrzowie i abstrakcje, czyli wszystko, co lubimy najbardziej”. To wydarzenie stanowi nie tylko artystyczne podsumowanie wieloletniej działalności grupy, ale i piękne świadectwo pasji, wytrwałości oraz wrażliwości twórczej jej członków. Prezentowane prace zachwycają różnorodnością tematów i technik – od ekspresyjnych abstrakcji inspirowanych makrofotografią, przez klasyczne kopie wielkich mistrzów malarstwa, po delikatne szkice drzew wykonane w plenerze oraz poruszające portrety.

Każdy z obrazów to osobiste spotkanie autora z formą, kolorem i światłem. To także rezultat nieustannego dialogu z naturą i potrzebą wyrażenia siebie poprzez sztukę. Wystawa podkreśla uniwersalność języka malarskiego i siłę wspólnotowego tworzenia – łączy pokolenia, inspiruje i skłania do refleksji.

Wystawa odbywa się pod opieką artystyczną Grażyny Lipińskiej-Żyły, a swoje prace zaprezentują: Jolanta Bogacka, Renata Cedor, Katarzyna Czochara, Zdzisława Czupryn, Janusz Dyjak, Irena Kosarzycka, Ewa Krupa, Alina Lachcik, Cecylia Łukasik, Maria Marcińska, Grażyna Marek, Maria Matusiak, Jolanta Lucyna Nowak, Joanna Pruszyńska, Stanisława Tobolewska, Maria Świeca, Halina Veres, Róża Wierzbicka oraz Danuta Żalik. Prace można oglądać w godzinach pracy Domu Kultury "Chemik".


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Eugeniusz Treść komentarza: No coś podobnego, dopiero tydzień temu był artykuł, że już WOT w Sławięcicach powstaje,i to jest pewne:) Nic nie jest pewne,a raczej mało prawdopodobne. Nauczcie ludzi reagowania kryzysowego, zachowań w razie zagrożeń, co znaczą sygnały alarmowe ( różne przecież), przywróćcie OC. Schrony, magazyny... Garstka młodych ludzi, którzy wstępują do WOT,po to by mieć na wakacje czy inne drobne wydatki nie zagwarantuje bezpieczeństwa, nie ochroni przed powodzią, skażeniem czy pożarem... Data dodania komentarza: 31.07.2026, 22:57 Źródło komentarza: Czekamy na konkrety w sprawie Wojsk Obrony Terytorialnej w Kędzierzynie-Koźlu Autor komentarza: LUKASZ Treść komentarza: Opowiastki wójta to nie żaden przełom. Wał który przeciekł 2 lata temu, tak jak worki z piaskiem układała straż, tak leżą po dziś dzień. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 20:53 Źródło komentarza: Dziergowice zyskają ochronę przed wielką wodą. Rozmowa z wójtem Krzysztofem Ficoniem Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Mam takie krzesło z firmy Kulik i się sprawdza. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 20:47 Źródło komentarza: Ergonomiczne krzesło w biurze: klucz do komfortu i efektywności Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Robiłoś wcześniej w kędzierzyńskich azotach? Pytam, bo jak azotowiec chce sobie polepszyć i idzie gdzie indziej, to już po pierwszym dniu opowiada, że trafił do obozu pracy Data dodania komentarza: 31.07.2026, 18:29 Źródło komentarza: Rośnie zatrudnienie w Eko-Oknach w Kędzierzynie-Koźlu. Firma poszukuje kolejnych pracowników Autor komentarza: stary_zgred Treść komentarza: Wszystko jest halo. Kiedyś przypałętał się za mną pies do domu, więc go wziąłem bo było szkoda zostawić na noc. Fakt znalezienia psa zgłosiłem do lokalnej rozgłośni radiowej. To samo zrobiła właścicielka tego samego psa – ona do tego samego radia zgłosiła fakt zgubienia psa. Spikerzy z radia codziennie odczytywali te ogłoszenia kilkakrotnie, ale nie połączyli kropek. Psisko trzymałem, karmiłem i wyprowadzałem na spacery trzy dni, a właścicielka znalazła się nieoczekiwanie jak wyszedłem z psem na kolejny spacer – okazało się że mieszka blok obok i tak wpadliśmy na siebie. Tu jest Polska. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 18:09 Źródło komentarza: Miał dwa zakazy prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. 30-latek wpadł podczas kontroli Autor komentarza: tw Treść komentarza: Lokalna komuna kompletnie nic nie jarzy Data dodania komentarza: 31.07.2026, 18:06 Źródło komentarza: Czekamy na konkrety w sprawie Wojsk Obrony Terytorialnej w Kędzierzynie-Koźlu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama