piątek, 5 grudnia 2025 10:08
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa na kozielskiej przystani Szkwał

W piątek, 30 maja w godz. 11:00-19:00 mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu plenerowym – Powiatowym Dniu Bezpieczeństwa, który odbędzie się na przystani "Szkwał" w Koźlu.
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa na kozielskiej przystani Szkwał
Wydarzenie otworzy występ orkiestry z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej

Źródło: Archiwum

Organizowane pod hasłem „Bezpieczny Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski” wydarzenie ma na celu promowanie współpracy służb mundurowych oraz lokalnego samorządu w zakresie dbania o bezpieczeństwo mieszkańców. To doskonała okazja, by zobaczyć z bliska, jak wygląda codzienna praca służb i jakie działania podejmowane są w sytuacjach zagrożenia.

W programie między innymi: pokazy akcji ratowniczych, prezentacje sprzętu i stanowisk służb mundurowych, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, tor przeszkód, wystawa historycznej broni, strefa ASG, tradycyjna wojskowa grochówka, rejsy po Odrze, dmuchańce i liczne atrakcje dla dzieci – wszystko bezpłatnie!

Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu wraz z licznymi partnerami, m.in.: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji, Wojskowe Centrum Rekrutacji, Służba Więzienna, Samodzielny publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, Nadleśnictwo Kędzierzyn, Straż Miejska, 17. Opolska Brygada Obrony Terytorialnej i Zespół Szkół nr 3.

Program:

11:00 - występ Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej

11:30 - prezentacja stanowisk służb mundurowych

12:00 - pokaz musztry uczniów Zespołu Szkół nr 3

12:30 - pokaz działań ratowniczych

13:00 - rywalizacja sportowa służb mundurowych

13:00 - bloki tematyczne poszczególnych służb

15:30 - występ Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej

16:00 - pokaz musztry uczniów Zespołu Szkół nr 3

16:30 - pokaz działań ratowniczych

17:00 - bloki tematyczne poszczególnych służb

19:00 - zakończenie pikniku

O wydarzeniu pisaliśmy też tutaj: 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kwasek 29.05.2025 23:51
Grochóweczka a potem powietrze zepsute.

Koźlanin 29.05.2025 21:50
„Bezpieczny Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski” To są jakieś jaja za społeczne pieniądze. Policja nic nie robi w tej dziedzinie. Samorządowcy też udają że coś robią co zresztą było widać we wrześniu ubiegłego roku. Pani Nowosielska zdezerterowała w momencie zagrożenia a powiat lekceważąco podchodził do zagrożenia p.-powodziowego. Także jeszcze raz pytam jaki to bezpieczny powiat. Kraj jest w rozsypce. Armia Polska to fikcja, pisiory i platfusy się tylko kłócą i działają na rzecz obcych co widać na granicy.... Wiec o czym redakcja bredzi ?

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Pan Maruda, niszczyciel dobrej zabawyTreść komentarza: Czekamy na opinię eksperta, Koźlanina. Co Pan sądzi o tej inwestycji?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:57Źródło komentarza: Zmiany na placu zabaw przy ul. Filtrowej. Maluchy mogą już testować nowe urządzeniaAutor komentarza: J GTreść komentarza: Być dentysta to złoty interes chyba ceny usług dentystycznych są przeszacowane i to gruboData dodania komentarza: 5.12.2025, 08:41Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: LutekTreść komentarza: Wszystko się zmienia, a jednak nic się nie zmienia. Jak po 17:00 na ulicach było pusto, tak jest nadal. Co z tym miastem jest nie tak?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:23Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: ArekTreść komentarza: Zacznijmy od tego że to ma na celu pokazać osoba które interesują się mundurem co to jest i przy okazji dobrze się bawić. Przynajmniej ja tak rozumiem, a że tobie coś się odkleiło i komentujesz to jakimś fermentem to gratulację. Farmazon roku!!!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 06:14Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: LulekTreść komentarza: Kiedys miasto banków teraz klinik . Jakas miazgaData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:25Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: JasnowidzTreść komentarza: Słuszna i uzasadniona decyzja. Może dzięki tym urządzeniom znikną czarne pasy na jezdni - ślady gwałtownego hamowania tuż przed przejściem dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. O zgrozo - większość śladów należy do ciężarówek. Czy rozsądek w głowach " mistrzów kierowcy " weźmie górę...?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:11Źródło komentarza: Uśmiech za przepisową jazdę. Trzy nowe mierniki prędkości w mieście
Reklama
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 5°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama