piątek, 26 czerwca 2026 12:09
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dobiega końca remont dwóch ulic na kozielskiej starówce. ZDJĘCIA

Gmina Kędzierzyn-Koźle finalizuje remonty dwóch ulic Planetorza i Poniatowskiego na os. Stare Miasto. Prace budowlane w obu przypadkach zostaną ukończone przez terminem.
Dobiega końca remont dwóch ulic na kozielskiej starówce. ZDJĘCIA

Choć łączna długość remontowanych ulic nie jest oszałamiająca, bo Poniatowskiego to zaledwie 85 metrów, a Planetorza około 99 metrów, to istotne jest, że miasto nie musi wydawać na ten cel ani złotówki z własnego budżetu. Pieniądze na ten cel Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu pozyskał w ramach rządowego funduszu rozwoju dróg w 2025 roku.

Na ulicy Władysława Planetorza prowadzona jest modernizacja dwóch odcinków, łączących się z ul. Sybiraków i ul. Złotniczą. Jeśli chodzi o remont ul. Planetorza to całkowita wartość tego zadania wynosi 1 022 169 zł. 

Zakres inwestycji obejmuje powstanie nowej jezdni, pobocza, chodnika, kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, a także oznakowania pionowego i poziomego.

Natomiast ulica Józefa Poniatowskiego to kluczowa droga prowadząca od rynku w stronę ul. Targowej. W jej przypadku prace są na ukończeniu. Pomalowano już nawet oznakowanie poziome. Całkowita wartość zadania wynosi 1 309 297,13 zł. 

Inwestycja obejmuje powstanie nowej jezdni, chodnika oraz przejść dla pieszych, kanalizacji deszczowej, oświetlenia, oznakowania pionowego i poziomego, a także odwodnienia drogi. To już ostania droga odchodząca rynku, która odzyska swój dawny, historyczny charakter. W ten sposób proces rewitalizacji serca Starego Miasta zostanie całkowicie zakończony.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Koźlanin 23.08.2025 23:11
Prawie każda ulica wokół rynku pozostawia wiele do życzenia to znaczy nie pasują zakończenia na styku chodników oraz jezdni.... Kto spartolił wykonawcy czy projektant ? Wygląda to ohydnie poza tym masę brudu i petów jakby nikt nie sprzątał....

Kozak 23.08.2025 15:09
Starówce xd tosz to betonowy syf żenada jest to miasto

Ant 24.08.2025 00:10
Kozak w necie ..... w świecie.

Koźlanin 21.08.2025 10:20
Starówka jest tylko w Warszawie, w innych miastach to stare miasto.

Balba 21.08.2025 16:32
Mózg daj do renowacji.

Koźlanin 23.08.2025 23:05
Czemu się podszywasz pod nie twój nick ? Brak ci inwencji twórczej to nazwij się koziołkiem...

Mieszkaniec 20.08.2025 14:07
Te Arkady byście zasłonili jakimś płotkiem czy siatką. Smród moczu niezbyt ciekawy...

Jola 20.08.2025 22:56
skoro tam oddają mocz, to może zrobić tam punkt poboru do laboratorium? zyskałoby to miejsce na prestiżu.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Należało by rozpocząć proces cywilizowania Ukrainy, a tym bardziej jej przedstawicieli w Polsce, których gościmy. Spróbujcie pomieszkać w Niemczech czy Belgii i mieć auto na polskich blachach... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 11:35 Źródło komentarza: Tesla Cybertruck na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Przy tablicach napis: „NIE JESTEM z Ukrainy". ZDJĘCIA Autor komentarza: Grzegorz Treść komentarza: Motoryzacja pikuje na twarz. Nowe samochody są absolutnie beznadziejne poza pojedynczymi wyjątkami, a ten teslański szmelc to truskawka na torcie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:31 Źródło komentarza: Tesla Cybertruck na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Przy tablicach napis: „NIE JESTEM z Ukrainy". ZDJĘCIA Autor komentarza: trzeci świat Treść komentarza: Czyli jak u mnie zimą z komina od pieca centralnego też wyleci taka iluminacja, to mogę powiedzieć, że to awaria i mam spokój ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:25 Źródło komentarza: Nad Zdzieszowicami ponownie pojawiły się kłęby czarnego dymu Autor komentarza: 3dw2w Treść komentarza: nie jestem z ukrainy tylko z wołynia. ciekawe ile posmarował by to przesżło Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:08 Źródło komentarza: Tesla Cybertruck na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Przy tablicach napis: „NIE JESTEM z Ukrainy". ZDJĘCIA Autor komentarza: Jarosław Mądry Treść komentarza: A nie możecie jakoś pogonić to towarzystwo? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:06 Źródło komentarza: Jednogłośne absolutorium dla prezydent Sabiny Nowosielskiej. Radni byli jednomyślni Autor komentarza: Zed Treść komentarza: Po polskich ulicach nie powinny jeździć auta bez przeglądów i OC na ukraińskich blachach. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 06:56 Źródło komentarza: Tesla Cybertruck na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Przy tablicach napis: „NIE JESTEM z Ukrainy". ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna