piątek, 26 czerwca 2026 12:15
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Drużyna KP PSP Kędzierzyn-Koźle na prestiżowych zawodach strażackich

Najlepsi strażacy w Polsce rywalizują w Stężycy w eliminacjach do Międzynarodowej Olimpiady Strażackiej CTIF. Wśród nich drużyna z Kędzierzyna-Koźla.
  • Źródło: KP PSP Kędzierzyn-Koźle
Drużyna KP PSP Kędzierzyn-Koźle na prestiżowych zawodach strażackich
Reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu na zawody w Stężycy

Źródło: KP PSP Kędzierzyn-Koźle

W dniach 21-24 sierpnia 2025 roku w Stężycy (województwo pomorskie) odbywają się Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze, które stanowią krajowe eliminacje do Międzynarodowej Olimpiady CTIF zaplanowanej na lipiec 2026 roku. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. Zawody w Stężycy to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w środowisku strażackim w Polsce. Stanowią zwieńczenie wieloletnich eliminacji z udziałem ponad 100 tysięcy druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z całego kraju. Rywalizacja toczy się zgodnie z międzynarodowym Regulaminem Zawodów Sportowo-Pożarniczych CTIF, a zakres konkurencji obejmuje ćwiczenie bojowe oraz sztafetę pożarniczą 400 m z przeszkodami.

Na starcie staną najlepsze drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) i Państwowej Straży Pożarnej (PSP) – wśród nich zwycięzcy zawodów wojewódzkich, triumfatorzy poprzednich krajowych zawodów w Koninie (2021) oraz trzy najlepsze drużyny z poprzednich edycji w poszczególnych kategoriach.

Komendę Państwowej Straży Pożarnej z Kędzierzyna-Koźla reprezentują: mł. asp. Piotr Garbas, st. ogn. Rafał Piszczalla, st. ogn. Grzegorz Gajdecka, asp. Krzysztof Golly, asp. Piotr Steuer, st. sekc. Marcel Breitkopf, mł. kpt. Lukas Kaleta, mł. ogn. Szymon Warzecha, st. str. Thomas Gwóźdź oraz mł. ogn. Marcin Mrozek. Dobre słowo i życzenia powodzenia całej drużynie przekazał zastępca komendanta st. kpt. Grzegorz Pawełek.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Należało by rozpocząć proces cywilizowania Ukrainy, a tym bardziej jej przedstawicieli w Polsce, których gościmy. Spróbujcie pomieszkać w Niemczech czy Belgii i mieć auto na polskich blachach... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 11:35 Źródło komentarza: Tesla Cybertruck na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Przy tablicach napis: „NIE JESTEM z Ukrainy". ZDJĘCIA Autor komentarza: Grzegorz Treść komentarza: Motoryzacja pikuje na twarz. Nowe samochody są absolutnie beznadziejne poza pojedynczymi wyjątkami, a ten teslański szmelc to truskawka na torcie. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:31 Źródło komentarza: Tesla Cybertruck na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Przy tablicach napis: „NIE JESTEM z Ukrainy". ZDJĘCIA Autor komentarza: trzeci świat Treść komentarza: Czyli jak u mnie zimą z komina od pieca centralnego też wyleci taka iluminacja, to mogę powiedzieć, że to awaria i mam spokój ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:25 Źródło komentarza: Nad Zdzieszowicami ponownie pojawiły się kłęby czarnego dymu Autor komentarza: 3dw2w Treść komentarza: nie jestem z ukrainy tylko z wołynia. ciekawe ile posmarował by to przesżło Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:08 Źródło komentarza: Tesla Cybertruck na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Przy tablicach napis: „NIE JESTEM z Ukrainy". ZDJĘCIA Autor komentarza: Jarosław Mądry Treść komentarza: A nie możecie jakoś pogonić to towarzystwo? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:06 Źródło komentarza: Jednogłośne absolutorium dla prezydent Sabiny Nowosielskiej. Radni byli jednomyślni Autor komentarza: Zed Treść komentarza: Po polskich ulicach nie powinny jeździć auta bez przeglądów i OC na ukraińskich blachach. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 06:56 Źródło komentarza: Tesla Cybertruck na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Przy tablicach napis: „NIE JESTEM z Ukrainy". ZDJĘCIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna