piątek, 26 czerwca 2026 11:10
Reklama Dental Clinic - baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Miejsce Odrzańskie z medalami i awansem na Międzynarodową Olimpiadę Pożarniczą, PSP Kędzierzyn-Koźle tuż za podium

Świetne wyniki strażaków z powiatu na Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarnicze w Stężycy. ZDJĘCIA

Historyczny weekend dla naszego regionu! Podczas Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych CTIF w Stężycy (woj. pomorskie) znakomite rezultaty osiągnęły drużyny z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
Świetne wyniki strażaków z powiatu na Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarnicze w Stężycy. ZDJĘCIA

MDP Miejsce Odrzańskie wywalczyła 2. miejsce w rywalizacji młodzieżowej, a drużyna kobieca z OSP Miejsce Odrzańskie stanęła na podium z 3. miejscem. Natomiast reprezentacja KP PSP Kędzierzyn-Koźle zajęła bardzo dobre 4. miejsce w klasyfikacji PSP (klasa A) – tuż za „pudłem”.

„Pudło było blisko, ale nie odpuszczamy – na przyszły raz będzie podium. Gratulujemy dobrego 4. miejsca” – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu i zwraca uwagę, że gdyby nie punkty karne (20), strażacy z Kędzierzyna-Koźla mieliby pierwsze miejsce dzięki bardzo dobremu czasowi w bojówce. 

Strażacy z KPPSP w Kędzierzynie-Koźlu pobiegli z czasem 40,09. Był to najlepszy rezultat podczas zawodów. O dwie sekundy gorszy rezultat osiągnęli zawodnicy z KPPSP Pleszew, którzy zwyciężyli w zawodach. 

Dwa dni emocji

21–22 sierpnia rozegrano Krajowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Startowały dziewczęce i chłopięce MDP w wieku 10–16 lat: zwycięzcy zawodów wojewódzkich, trzy najlepsze drużyny z krajowych zawodów 2023 w Kalwarii Zebrzydowskiej, gospodarze oraz zespoły zagraniczne. Zawody odbyły się według Regulaminu Młodzieżowych Zawodów CTIF i obejmowały ćwiczenie bojowe, sztafetę pożarniczą 400 m z przeszkodami oraz ocenę musztry.
23–24 sierpnia rywalizowały OSP i PSP w ogólnopolskim finale CTIF. Startujące zespoły podzielono na: Ochotnicze Straże Pożarne, Zawodowe Straże Pożarne i Drużyny kobiece, w klasach A (bez punktów za wiek) i B (z punktami za wiek).

Medale dla Miejsca Odrzańskiego i historyczny akcent dla Opolszczyzny

Dziewczęta z MDP Miejsce Odrzańskie dołożyły także 2. miejsce w kategorii musztry. Wraz z chłopięcą MDP Dobra nasz region zapisał wspaniałą kartę w historii młodzieżowego pożarnictwa woj. opolskiego: po raz pierwszy w historii drużyna chłopięca zdobyła 1. miejsce w zawodach szczebla krajowego, a drużyna dziewczęca z województwa wywalczyła wicemistrzostwo Polski.

- Kolejny sukces naszej jednostki! Dziś Kobieca Drużyna Pożarnicza wywalczyła 3. miejsce w kraju, awansując na Międzynarodową Olimpiadę Pożarniczą, która odbędzie się w lipcu 2026 r. w Austrii. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Goręczynie za cudowne przyjęcie.” – informuje MDP i OSP Miejsce Odrzańskie.

Jesteśmy niesamowicie dumni z Waszej pracy, zaangażowania i sportowej rywalizacji. Pokazaliście, że drużynowa siła, pasja i serce do strażackiej służby zawsze prowadzą do sukcesu! Gratulacje dla wszystkich zawodników i ogromne podziękowania dla kibiców, którzy wspierali nas przez cały czas! – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Patronat honorowy nad zawodami objął Marszałek Województwa Pomorskiego, a współorganizatorem była Gmina Stężyca.

Foto: KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu, MDP i OSP Miejsce Odrzańskie 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: sierota po PiS Treść komentarza: Dokładnie! W Rosji też już zakazano wszelkich napisów po angielsku. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 23:14 Źródło komentarza: Chleb przez całą dobę i taniej niż w sklepie. Na osiedlu Kuźniczka rusza chlebomat Autor komentarza: diana Treść komentarza: Super Data dodania komentarza: 25.06.2026, 23:05 Źródło komentarza: Chleb przez całą dobę i taniej niż w sklepie. Na osiedlu Kuźniczka rusza chlebomat Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Czas zrobić ukrbandernazi porządek. Są roszczeniowi, chamscy i nie przestrzegają zasad gościnności... Prezydent Nawrocki dobrze zrobił lecz nie rozumiem dalszego wspierania tej ... Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:16 Źródło komentarza: Pijany Ukrainiec z Reńskiej Wsi jechał slalomem po DK45. Po pościgu zatrzymali go inni kierowcy Autor komentarza: tw Treść komentarza: chwała matce narodu korea północna to pikuś Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:16 Źródło komentarza: Jednogłośne absolutorium dla prezydent Sabiny Nowosielskiej. Radni byli jednomyślni Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ewidentnie mają awarie a twierdzą że to normalka.... Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:11 Źródło komentarza: Nad Zdzieszowicami ponownie pojawiły się kłęby czarnego dymu Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Kurcze to ich obowiązek... Więc nie rozumiem takiej ekscytacji... To może pogratulować lekarzowi który akurat nie wziął w łapę ? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:09 Źródło komentarza: List pełen uznania trafił do komendantki. Funkcjonariusze drogówki zasłużyli na pochwałę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna