Co roku, dzięki zaangażowaniu darczyńców, partnerów oraz wolontariuszy, zbierane są zeszyty, plecaki, długopisy, kredki i inne przybory niezbędne do nauki. Dodatkowo, gromadzone są fundusze, które pozwalają na zakup bardziej kosztownych materiałów, takich jak kalkulatory, piórniki czy farby plakatowe.
Akcja obejmuje również liczne wydarzenia towarzyszące, które zwiększają świadomość społeczną i promują ideę pomocy potrzebującym dzieciom. Organizowane są zbiórki w sklepach, podczas których wolontariusze zachęcają klientów do przekazania wybranych artykułów szkolnych, oraz koncerty charytatywne, które nie tylko wspierają finansowo akcję, ale również angażują lokalne społeczności.
Ogromne wyzwanie
„Wyprawka dla Żaka” to nie tylko zbiórka przyborów szkolnych, ale także wyraz solidarności i troski o przyszłość młodego pokolenia. Dzięki tej inicjatywie dzieci otrzymują szansę na godny start w nowy rok szkolny, a ich rodziny zyskują odrobinę odciążenia w trudnym czasie. Każdy gest wsparcia ma ogromne znaczenie, bo razem możemy zmieniać los tych, którzy najbardziej tego potrzebują – czytamy na stronie PCK.
Rozpoczęcie roku szkolnego to dla wielu dzieci i ich rodzin ogromne wyzwanie finansowe. Zakup podręczników, zeszytów, plecaków oraz podstawowych przyborów szkolnych stanowi koszt, który dla rodzin borykających się z trudnościami ekonomicznymi – zwłaszcza tych dysfunkcyjnych – jest często poza zasięgiem.
Na czym polega akcja?
Brak niezbędnego wyposażenia nie tylko utrudnia dzieciom naukę, ale również obniża ich pewność siebie i utrudnia integrację w grupie rówieśniczej. Pandemia oraz stale rosnące koszty życia dodatkowo pogłębiły ten problem, szczególnie w rodzinach utrzymujących się z pracy dorywczej, gdzie każdy wydatek jest wyzwaniem. Dzięki tej akcji, uczniowie mogą rozpocząć nowy rok szkolny z kompletnym wyposażeniem, co wspiera ich rozwój i naukę.
Oddziały rejonowe i okręgowe PCK na terenie całej Polski organizują różne formy pomocy i zachęcają do wsparcia akcji. W przypadku Kędzierzyna-Koźla artykuły można przynosić do końca września w dni robocze, w godz. 8:00–14:30 do biura PCK przy ul. Plebiscytowej 3.
Co można podarować?
• zeszyty, bloki, długopisy, ołówki, linijki, kredki, cienkopisy
• plastelinę, farby i inne materiały plastyczne
• plecaki, piórniki, pudełka śniadaniowe
• buty na zmianę, worki na kapcie, artykuły higieniczne itp.


















Napisz komentarz
Komentarze