piątek, 5 grudnia 2025 06:34
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

XXIII Maraton Odrzański w Kędzierzynie-Koźlu. Uwaga, zamknięte ulice i objazdy!

XXIII Maraton Odrzański odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu w niedzielę 16 listopada. Organizacja biegu wiąże się z zamkniętymi ulicami i utrudnieniami w ruchu drogowym.
XXIII Maraton Odrzański w Kędzierzynie-Koźlu. Uwaga, zamknięte ulice i objazdy!

Impreza zorganizowana zostanie w centrum Kędzierzyna. Kilkuset biegaczy - w tym silna grupa reprezentantów Kędzierzyna-Koźla - przystąpi do rywalizacji na dystansach maratonu (42,195 km) oraz półmaratonu (21,097 km). Udział w tych biegach zaliczany jest do klasyfikacji Grand Prix Kędzierzyna-Koźle 2025. Przy okazji rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Energetyków na obu dystansach. Start na al. Jana Pawła II na wysokości hali "Śródmieście" o godz. 10.00. Wcześniej, bo o godz. 9.00, na odcinku al. Jana Pawła II odbędzie się IX Minimaraton Manhatan na dystansie 4,2 km. Więcej o wydarzeniu na stronie Konsorcjum Odrzańskiego: https://fundacjaok.eu/

Jedynym biegaczem z Kędzierzyna-Koźla, który wygrał Maraton Odrzański był Edward Rydzewski. Dokonał tego w 1990 roku z czasem 2 godziny 23 minuty i 11 sekund. Trzy razy wśród kobiet najszybsza była mieszkanka naszego miasta, Kelli Smith. Z kolei najlepszy czas w historii, spośród kędzierzynianek, osiągnęła Ewa Komander w 2018 roku -  3 godziny 1 minuta i 53 sekundy.

Z powodu imprezy sportowej w niedzielę 16 listopada zamknięty dla ruchu zostanie fragment al. Jana Pawła II od placu Wolności do skrzyżowania z obwodnicą i al. Lisa oraz fragment ul. Wojska Polskiego. W związku z tym w godz. 6.00-18.00 zmianie ulegną trasy przejazdu linii autobusowych MZK nr 1, 2, 3, 5, 12 i 13. Czasowo wyłączone zostaną również przystanki zlokalizowane przy ulicach: 1 Maja (przystanek “Kosmos”), Pionierów, Harcerskiej, Wojska Polskiego, Alei Lisa. Powrót na właściwą trasę przejazdu może nastąpić przed godziną 18.00 jeśli organizator wcześniej dopuści zamknięte odcinki do ponownego użytkowania.

Linia nr 1 będzie kursowała ulicami 1 Maja oraz Stalmacha z pominięciem ulicy Harcerskiej i przystanków przy ulicy Wojska Polskiego. W tym czasie obowiązywać będą dodatkowe tymczasowe przystanki zlokalizowane przy ulicy Stalmacha w pobliżu Komendy Powiatowej Policji. Linie nr 2, 12, 13 będą kursowały ulicami 1 Maja oraz Stalmacha z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicach Pionierów, Wojska Polskiego i Alei Lisa. W tym czasie obowiązywać będą dodatkowe tymczasowe przystanki zlokalizowane przy ulicy Stalmacha w pobliżu Komendy Powiatowej Policji. Linia nr 5 będzie kursowała ulicami 1 Maja oraz Stalmacha z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicach Pionierów i Wojska Polskiego. W tym czasie obowiązywać będą dodatkowe tymczasowe przystanki zlokalizowane przy ulicy Stalmacha w pobliżu Komendy Powiatowej Policji. Więcej informacji można uzyskać u dyspozytora MZK pod całodobowym numerem telefonu: 774835252, wewnętrzny 15.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LulekTreść komentarza: Kiedys miasto banków teraz klinik . Jakas miazgaData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:25Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: JasnowidzTreść komentarza: Słuszna i uzasadniona decyzja. Może dzięki tym urządzeniom znikną czarne pasy na jezdni - ślady gwałtownego hamowania tuż przed przejściem dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. O zgrozo - większość śladów należy do ciężarówek. Czy rozsądek w głowach " mistrzów kierowcy " weźmie górę...?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:11Źródło komentarza: Uśmiech za przepisową jazdę. Trzy nowe mierniki prędkości w mieścieAutor komentarza: Ob. SerwatorTreść komentarza: Jedna z klinik stomatologicznych. Normalnie trudno się domyślić jaka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 16:33Źródło komentarza: Teren po dawnej „Kaskadzie” zamienia się w wielki plac budowyAutor komentarza: dobrodziejTreść komentarza: Piszecie o Świętym Mikołaju, a na zdjęciu Hałabała...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:59Źródło komentarza: Napisz list do św. Mikołaja. Zapraszamy do udziału w naszej corocznej akcjiAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Co znów szukają do przeszkolenia mięsa armatniego by z czasem zostali wysłani i ginęli za banderland ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:51Źródło komentarza: Jednostka Strzelecka 3064 w Kędzierzynie-Koźlu działa. Komenda Główna rozwiewa wątpliwościAutor komentarza: 66979Treść komentarza: a czemu do Gliwic są tylko 4 pociągi w ciągu doby, a do breslau 20 ?Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:04Źródło komentarza: Zmianie ulegną godziny przyjazdów i odjazdów pociągu
Reklama
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 4°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama