Reklama
środa, 22 kwietnia 2026 08:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nauka na świeżym powietrzu? W PSP nr 3 to już codzienność. ZDJĘCIA

W PSP nr 3 na osiedlu Azoty powstała przestrzeń, w której nauka wychodzi poza mury szkoły, a uczniowie mogą poznawać świat poprzez bezpośrednie działanie, doświadczenia i kontakt z naturą. Zakończono właśnie realizację projektu „Pracownia pod chmurką”, współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Obrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.
  • Źródło: Urząd Miasta
Nauka na świeżym powietrzu? W PSP nr 3 to już codzienność. ZDJĘCIA

Nowa zielona przestrzeń edukacyjna powstała w ramach programu „Akademia Młodego Ekologa” i została wyposażona w elementy wspierające prowadzenie zajęć terenowych oraz kształtowanie świadomości prośrodowiskowej.

W skład pracowni wchodzą m.in. skrzynie ogrodnicze, nasadzenia roślinne, stanowisko edukacyjne, kompas terenowy i zegar słoneczny. Całość uzupełnia „Eko- Kuchnia”, która stanie się miejscem zdobywania wiedzy o zdrowym odżywianiu, ekologii oraz naturalnych metodach uprawy roślin. Dzięki temu wyposażeniu dzieci mogą prowadzić obserwację, eksperymentować i uczyć się w zupełni nowej, praktycznej formie.

Warto przypomnieć, że z podobnych zielonych klas korzystają także uczniowie z PSP nr 12, PSP nr 10 oraz dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Gdyby nie niemiecki imperializm to dalej mieliby te wszystkie pałace. Przegrali w jedną wojnę wszystkie swoje zdobycze z 250 lat podbojów.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:04Źródło komentarza: „Niebiański” kolor zachował się na starym murze w okolicach dawnego pałacu Flemminga. VIDEOAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Ciekawostka. Jak opowiesz po śląsku nawet najśmieszniejszy kawał na świecie to straci wszystko. Świerszcze grają. Sprawdźcie sami.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 23:00Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: AgaTreść komentarza: Czemu Pan Babcia a nie Pan Dziadek skoro to facet? Wszystko fajnie ale po co zaś robi chlop za baba? Już wszędzie, na z kożdym kroku tak musi być? Downij na Śląsku tak nie było. Chlop był chlopym a baba babom a babcia babciom i niech tak łostanie. Niech se "Pan Babcia" poszuko jako fajno frelka i niech łona gro Babcia łon Dziadka. Czyż ni mom racji?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:59Źródło komentarza: Pan Babcia na IX Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej „Godej po naszymu”. ZDJĘCIAAutor komentarza: PopTreść komentarza: Zgadzam się. Wiele zła się tam dzieje od lat!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:47Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Ta jasne. Wina szkoły jest ewidentna. Skoro instytucje zawodzą to media nagłaśniają patologię.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:44Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła uczniaAutor komentarza: ŚwiadekTreść komentarza: Napisał dyrekcja lub jej pochlebcy! 😅Data dodania komentarza: 21.04.2026, 22:41Źródło komentarza: Jak ktoś jeszcze raz trzaśnie szafką, to trzasnę w łeb! - powiedziała nauczycielka i uderzyła ucznia
zachmurzenie małe

Temperatura: 6°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama