Banery zawierają jednoznaczne hasła sprzeciwu, takie jak: "PROTEST – NIE!!! DLA REORGANIZACJI SZKOŁY W ROSZOWICKIM LESIE!!!" czy "NIE PO TO SZKOŁĘ BUDOWALI, ŻEBYŚCIE NAM JĄ ODEBRALI".
Banery te widoczne są w centrum Roszowickiego Lasu, przy stacji paliw oraz na trasach dojazdowych do miejscowości, podkreślając determinację mieszkańców, którzy nie zgadzają się na likwidację lokalnej szkoły i jej przekształcenie w filię placówki w Cisku.
Akcja banerowa wpisuje się w szerszy kontekst reorganizacji oświaty w gminie Cisek. Po grudniowych uchwałach intencyjnych dotyczących szkół w Landzmierzu i Roszowickim Lesie, radni przygotowują się do kolejnych decyzji – tym razem dotyczących szkoły macierzystej w Cisku. Plan zakłada, że od września 2026 roku szkoła w Cisku stanie się jednostką główną, a placówki w Roszowickim Lesie i Landzmierzu zostaną przekształcone w filie obejmujące klasy I-III.
Banery są nie tylko formą protestu, ale także narzędziem komunikacji społecznej. Pokazują, że mieszkańcy chcą być aktywnymi uczestnikami procesu decyzyjnego i że los lokalnych szkół nie jest im obojętny.
Doceniasz to, co robimy? Kawa działa cuda ☕✨























Napisz komentarz
Komentarze