Reklama
środa, 25 lutego 2026 23:46
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To będzie jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych w tym roku. ZDJĘCIA

W Kłodnicy oficjalnie przekazano plac budowy pod przebudowę ul. Błonie. Do kilku tygodni na miejscu pojawi się ciężki sprzęt i rozpoczną się prace.
To będzie jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych w tym roku. ZDJĘCIA

Zakres robót jest szeroki i obejmuje kompleksową modernizację drogi. W miejsce tłucznia i zniszczonej nawierzchni powstanie nowa, równa jezdnia. Zanim jednak zostanie ułożony równy dywanik asfaltowy, uporządkowane zostaną wszystkie istniejące sieci oraz wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz kanał technologiczny. Istotnym elementem zadania będzie również montaż energooszczędnego oświetlenia LED oraz budowa chodnika, co znacząco zwiększy poziom bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców.

Tak szeroki zakres prac wiązać się będzie z czasowymi utrudnieniami. Wykonawca zapowiada jednak, że będą one ograniczane do niezbędnego minimum. Zgodnie z harmonogramem inwestycja ma zakończyć się w listopadzie.

Koszt przebudowy wyniesie niespełna 7 milionów złotych. Inwestycja zostanie dofinansowana. Wniosek samorządu został rekomendowany do wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Alfons Kołtun I - przezydent RPTreść komentarza: Ponoć w latach 50 czy 60 UFO zgwałciło polskiego wieśniaka. Do dziś o tym piszą kolejne pokolenia "dziennikarzy". Czy w powyższym opisie są jakieś fakty, że tak skromnie zapytam?Data dodania komentarza: 25.02.2026, 11:10Źródło komentarza: Rodzice sygnalizują niepokojące sytuacje w Przedszkolu nr 8. Sprawa jest wyjaśnianaAutor komentarza: MarkTreść komentarza: Prawdopodobnie różnice gospodarcze pochodzą również stąd, iż Niemcy mają rząd niemiecki, a Polska polskojęzyczny.Data dodania komentarza: 25.02.2026, 09:05Źródło komentarza: Dziwne dźwięki i sygnały. SRC Urbex badał opuszczoną kamienicę w Koźlu PorcieAutor komentarza: alojzybąbelTreść komentarza: Takie artykuły prezentują poziom gazety "Fakt". Najpierw zróbmy sensację, a potem będziemy wyjaśniać czy to rzeczywiście prawda. "Do redakcji dotarły sygnały dotyczące rzekomych nieprawidłowości","Podkreślamy, że jest to zgłoszenie, którego nie udało się zweryfikować. Redakcja nie posiada żadnych dowodów potwierdzających opisane w nim twierdzenia.","W odpowiedzi poprosiliśmy o doprecyzowanie informacji i przedstawienie szczegółów. I tym razem nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Podobnie jak w przypadku maila, zgłoszenie nie zawierało żadnych danych, dowodów ani opisów konkretnych zdarzeń. Oba sygnały, które dotarły do naszej redakcji, mają charakter nieweryfikowalny. Nie otrzymaliśmy żadnych dowodów ani szczegółów; nie można zatem potwierdzić prawdziwości opisanych twierdzeń." Skoro nie macie potwierdzonych informacji, to po co pisać artykuł i siać panikę wśród rodziców? A jeśli sprawa okaże się tylko wymysłem, to kto weźmie odpowiedzialność za straty wizerunkowe które poniesie przedszkole oraz nauczyciele w nim pracujący? Czy redakcja również napisze taki długi artykuł ze sprostowaniem i przeprosinami? Wątpię. Wiadomo, dobro dzieci jest najważniejsze. Oby to wszystko okazało się jedną wielką pomyłką.Data dodania komentarza: 25.02.2026, 08:14Źródło komentarza: Rodzice sygnalizują niepokojące sytuacje w Przedszkolu nr 8. Sprawa jest wyjaśnianaAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: Skoro chciał wrócić do siebie trzeba było go puścić... I tak ich jest tu ich za dużo... Za nich płacimy droższy prąd, gaz i jeszcze emerytury.... Czas skończyć z ukrainizacją Polski.Data dodania komentarza: 25.02.2026, 00:40Źródło komentarza: Chłopiec zniknął, pojawił się na granicy. Kulisy akcji Policji i Straży GranicznejAutor komentarza: KoźlaninTreść komentarza: To spieprzaj z Polski tam zdradziecka gnido !Data dodania komentarza: 25.02.2026, 00:35Źródło komentarza: Koncert pieśni patriotycznych z projekcją o Żołnierzach NiezłomnychAutor komentarza: woźnicaTreść komentarza: Szkoła się wypromowała za darmo a inna musiała wykupić reklamę. Tylko po co?Data dodania komentarza: 25.02.2026, 00:18Źródło komentarza: Alarm bombowy ogłoszono w PSP nr 16 w Kędzierzynie-Koźlu
zachmurzenie małe

Temperatura: -1°C Miasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna