środa, 22 lipca 2026 03:05
Reklama
Reklama
Reklama

Pożar trawy we Wroninie. Strażacy ostrzegają przed skutkami wypalania

W nocy we Wroninie doszło do pożaru trawy w rejonie boiska. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej. Wszystko wskazuje na to, że mogło dojść do podpalenia.
Pożar trawy we Wroninie. Strażacy ostrzegają przed skutkami wypalania

Źródło: OSP Wronin

Zgłoszenie o pożarze na terenie gminy Polska Cerekiew wpłynęło na numer alarmowy w sobotę 28 lutego po godzinie 23. Na miejsce skierowano Ochotniczą Straż Pożarną z Wronina oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Koźlu. Po dotarciu strażacy zastali pożar trawy o powierzchni około 50 metrów kwadratowych. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji ogień został szybko opanowany i ugaszony, nie dopuszczając do jego rozprzestrzenienia się na pobliskie tereny.

Strażacy po raz kolejny apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Wypalanie traw i trzcinowisk jest nie tylko nielegalne, ale przede wszystkim bardzo niebezpieczne. Ogień może w krótkim czasie wymknąć się spod kontroli, zagrażając ludziom, zabudowaniom, lasom oraz zwierzętom. Pożary traw często powstają przy silnym wietrze i suchych warunkach, co znacznie utrudnia ich gaszenie.

Przypominamy, że wypalanie traw jest zabronione, a za takie działanie grożą wysokie kary finansowe – nawet do 30 tysięcy złotych grzywny. W skrajnych przypadkach sprawcy mogą ponieść również odpowiedzialność karną. Każdy zauważony pożar lub podejrzenie podpalenia należy niezwłocznie zgłaszać na numer alarmowy 112. Rozwaga i szybka reakcja mogą zapobiec tragedii.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Ślonski synek Treść komentarza: jak cie karlusie połli ziymia pod fuzeklami to bier rajzetasza i smiatej kajś przilołz zołrazo niewdzyncznoł, nie szanujesz co tu było nie oczekuj szacunku Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:55 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Bo mamy polityków głupich i tępych, to oni decydują, a nie tacy jak jak. Ty mimo wszystko nie zaliczasz się do tych drugich. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 21:51 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie Autor komentarza: Yuras Treść komentarza: Cudowny człowiek ,ulubiony profesor,pięknie skrzypił na skrzypkach ... Data dodania komentarza: 21.07.2026, 19:56 Źródło komentarza: Nie żyje Jerzy Siodlaczek. Wieloletni nauczyciel II LO w Kędzierzynie-Koźlu Autor komentarza: tw Treść komentarza: Kolekcja wróciła do ojczyzny co komu do domu jak nie jego dom redakcjo Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:32 Źródło komentarza: Przed wojną stworzył muzeum w Koźlu. Jego bezcenne zbiory zniknęły bez śladu Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Ilu na jak długo oraz na jakich warunkach zostali przyjęci owi pracownicy? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:27 Źródło komentarza: Rośnie zatrudnienie w Eko-Oknach w Kędzierzynie-Koźlu. Firma poszukuje kolejnych pracowników Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Czemu nie jest budowany zbiorniki p-poż ,retencyjny w Kotlarni. Czemu także nie wykorzystują zbiornika Dziergowice ? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 18:26 Źródło komentarza: Gdy ziemia traci pamięć o wodzie. Problem suszy w rolnictwie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama