Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:17
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kozielskie licealistki laureatkami XIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. ZDJĘCIA

Julia Kusz oraz Marta Wala z I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu zostały laureatkami XIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki obcojęzycznej „Łowcy Talentów 2026”.
Kozielskie licealistki laureatkami XIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. ZDJĘCIA
Julia Kusz (pierwsza z prawej) oraz Marta Wala z I LO w Kędzierzynie-Koźlu zostały laureatkami XIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki obcojęzycznej „Łowcy Talentów 2026”!

Utwory w języku włoskim, francuskim, hiszpańskim, a nawet koreańskim zaprezentowali 12 marca 2026 roku uczniowie z całego regionu. W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu odbył się bowiem emocjonujący i stojący na wysokim poziomie finał Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Łowcy Talentów 2026”. Zmierzyło się w nim 13 uczestników ze szkół podstawowych oraz 10 ze szkół średnich całej Opolszczyzny.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o kulturze europejskiej uczestników poprzez prezentację utworów i autorów muzyki światowej. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. Pierwsze jego edycje obejmowały wyłącznie uczniów szkół ze stolicy naszego regionu. Z biegiem czasu zasięg konkursu postanowiono rozszerzyć na powiat opolski, a od roku 2024 na całe województwo. 

Z dumą przedstawiamy dwie licealistki z I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu i zarazem laureatki tegoż konkursu, które w tegorocznym finale jako jedyne reprezentowały nasze miasto i powiat. To Julia Kusz, która wywalczyła 1 miejsce oraz Marta Wala, której przypadło 3 miejsce!

Gratulujemy laureatkom i oczywiście życzymy dalszych sukcesów. Jakby ktoś jeszcze zastanawiał się, czy w naszej szkole można rozwijać swoje talenty artystyczne to te dwie artystki rozwieją wasze wątpliwości – czytamy na facebookowym profilu kozielskiego liceum.  

Julia Kusz (pierwsza z prawej) oraz Marta Wala z I LO w Kędzierzynie-Koźlu zostały laureatkami XIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki obcojęzycznej „Łowcy Talentów 2026”
Julia Kusz
Marta Wala

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: :) Treść komentarza: A urobek Odrą dalej .... Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:54 Źródło komentarza: Największa w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim kopalnia – Kopalnia Poborszów oficjalnie otwarta. ZDJĘCIA Autor komentarza: gratulacje Treść komentarza: Gratulacje Na przykładzie Majki CH.- co dalej? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:50 Źródło komentarza: Osiem medali dla młodych lekkoatletów z Kędzierzyna-Koźla Autor komentarza: Lokals Treść komentarza: Na szczęście to kopalnia piasku😉 Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:32 Źródło komentarza: Największa w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim kopalnia – Kopalnia Poborszów oficjalnie otwarta. ZDJĘCIA Autor komentarza: Koźlak Treść komentarza: To powinien być miejski ogrodnik a nie ten stary piernik od Napoleona. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:30 Źródło komentarza: Czy to najpiękniejsza zielona przestrzeń w Kędzierzynie-Koźlu? Zobaczcie dzieło Patrycji i Pawła Autor komentarza: Robert Treść komentarza: Jestem z Łódzkiego gmina Działoszyn mam w okół kopalnie wapienia Co zyskałem rozjechane drogi zabrudzone błotem lub pyłem w zależności od pory roku hałas zrywaków młotów udarowych kruszarek to nie biznes to szaleństwo! Którego nie życze nikomu Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: Największa w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim kopalnia – Kopalnia Poborszów oficjalnie otwarta. ZDJĘCIA Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Byłem kiedyś coś kupić, super. Organizacja takiej imprezy - szacunek! Data dodania komentarza: 21.06.2026, 21:58 Źródło komentarza: Czy to najpiękniejsza zielona przestrzeń w Kędzierzynie-Koźlu? Zobaczcie dzieło Patrycji i Pawła
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama