Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:03
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kędzierzyn-Koźle zmienia operatora roweru miejskiego. Nowy OKBike! na lata 2026-2028

Od 1 maja mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla ponownie wsiądą na rowery miejskie OKBike! – tym razem obsługiwane przez nowego operatora. Miasto rozstrzygnęło przetarg na kolejne trzy lata funkcjonowania systemu, a zmiana ma być dla użytkowników praktycznie niezauważalna.
Kędzierzyn-Koźle zmienia operatora roweru miejskiego. Nowy OKBike! na lata 2026-2028
Swego czasu do korzystania z miejskich rowerów zachęcali siatkarze ZAKSY i reprezentacji Polski – Łukasz Kaczmarek i Aleksander Śliwka.

Źródło: Urząd miasta

Gmina Kędzierzyn-Koźle zakończyła postępowanie przetargowe dotyczące obsługi systemu roweru miejskiego OKBike! w latach 2026-2028. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum z liderem Orange Polska SA oraz partnerem Roovee SA. Jak wynika z dokumentu przetargowego, oferta zdobyła maksymalną liczbę punktów i opiewa na kwotę 861 742,97 zł brutto. W postępowaniu brała udział także firma Nextbike Polska, która do tej pory obsługiwała system w Kędzierzynie-Koźlu, jednak jej propozycja była droższa (942 470 zł)

Zmiana operatora to najważniejsza nowość w nadchodzącym sezonie. Jak podkreśliła prezydent miasta, decyzja była podyktowana przede wszystkim korzystniejszą ofertą cenową oraz pozytywną oceną doświadczenia nowej firmy.

- Miejskie rowery będą tradycyjnie od maja. Lokalizacje pozostają takie same, bo przetarg był przygotowany na tych samych warunkach, jakie obowiązywały dotychczas. Taki przetarg ogłaszamy raz na trzy lata. Po raz pierwszy po prostu pojawiła się nowa firma. Jej oferta okazała się tańsza i dlatego będzie zmiana operatora. Sprawdzaliśmy też rekomendacje tej firmy, i tam, gdzie funkcjonuje, zbiera dobre opinie - mówiła Sabina Nowosielska podczas konferencji prasowej.

Jak czytamy na stronie firmy Roovee SA, specjalizuje się ona w nowoczesnych systemach rowerów miejskich w Polsce i Europie. Oferuje rozwiązania oparte na aplikacjach mobilnych, inteligentnych zamkach oraz elastycznym modelu wypożyczeń bez konieczności korzystania z tradycyjnych terminali. Rowery można wypożyczać i zwracać w dowolnym miejscu w wyznaczonej strefie, używając aplikacji do zeskanowania kodu QR. Firma obsługuje miejskie wypożyczalnie m.in. w Szczecinie, Gnieźnie, Rawiczu, Toruniu, Płocku, Ciechnowie, Żarach, Ostrołęce czy Wągrowcu.

Zasady korzystania z rowerów miejskich w Kędzierzynie-Koźlu pozostaną bardzo podobne, choć mają być wprowadzone dodatkowe rozwiązania dla użytkowników. Nastąpi wymiana infrastruktury technicznej przez nowego operatora - jednoślady mają być nowocześniejsze, a stacji więcej, a także wprowadzenie nowej aplikacji mobilnej. O szczegółach będziemy informować przed rozpoczęciem sezonu, który ruszy 1 maja.

Jeśli podoba Ci się to, co robimy, wesprzyj nasz portal ☕ 😉

Postaw kawę dla www.lokalna24.pl - buycoffee.to Wspieraj twórczość w Internecie - postaw kawę dla www.lokalna24.pl! ✅ - W prosty sposób - Bez rejestracji - Bezpiecznie

Stacje poprzedniego operatora zostały już zdemontowane 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wasyl 21.03.2026 08:01
A rowery poprzedniego operatora dalej miejscami stoją , niektóre nie kompletne.

Mieszkaniec 20.03.2026 22:19
Kryterium cenowe TANIEJ, to same kłopoty. Czy taniej = lepiej? A to powinno być kluczowe dla mieszkańców, LEPSZE!

Raf 20.03.2026 17:49
Fajnie, że Kaczmarek i Śliwka na rowerach do Zaksy wrócili.

Toni 21.03.2026 14:23
I reklamują rowery, których tam nie będzie. Coś się nie zgadza?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: :) Treść komentarza: A urobek Odrą dalej .... Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:54 Źródło komentarza: Największa w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim kopalnia – Kopalnia Poborszów oficjalnie otwarta. ZDJĘCIA Autor komentarza: gratulacje Treść komentarza: Gratulacje Na przykładzie Majki CH.- co dalej? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:50 Źródło komentarza: Osiem medali dla młodych lekkoatletów z Kędzierzyna-Koźla Autor komentarza: Lokals Treść komentarza: Na szczęście to kopalnia piasku😉 Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:32 Źródło komentarza: Największa w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim kopalnia – Kopalnia Poborszów oficjalnie otwarta. ZDJĘCIA Autor komentarza: Koźlak Treść komentarza: To powinien być miejski ogrodnik a nie ten stary piernik od Napoleona. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:30 Źródło komentarza: Czy to najpiękniejsza zielona przestrzeń w Kędzierzynie-Koźlu? Zobaczcie dzieło Patrycji i Pawła Autor komentarza: Robert Treść komentarza: Jestem z Łódzkiego gmina Działoszyn mam w okół kopalnie wapienia Co zyskałem rozjechane drogi zabrudzone błotem lub pyłem w zależności od pory roku hałas zrywaków młotów udarowych kruszarek to nie biznes to szaleństwo! Którego nie życze nikomu Data dodania komentarza: 21.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: Największa w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim kopalnia – Kopalnia Poborszów oficjalnie otwarta. ZDJĘCIA Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Byłem kiedyś coś kupić, super. Organizacja takiej imprezy - szacunek! Data dodania komentarza: 21.06.2026, 21:58 Źródło komentarza: Czy to najpiękniejsza zielona przestrzeń w Kędzierzynie-Koźlu? Zobaczcie dzieło Patrycji i Pawła
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna